برنامه دولت برای فعال‌کردن چند هزار واحد راکد در سال ۹۵

برنامه دولت برای فعال‌کردن چند هزار واحد راکد در سال ۹۵

سخنگوی دولت با بیان اینکه با کاهش معوقات بانکی قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش می یابد، تصریح کرد: در برخورد با بدهکاران دانه درشت تفاوت بسیاری بین تولیدکنندگان و دلالان وجود دارد.

به گزارش جلفابازار به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت با تاکید بر ضرورت کاهش معوقات بانکی در سال ۹۵، گفت: معوقات بانکی در سال جاری رقمی در حدود ۶۴ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد تبصره (۱۹) بر کاهش معوقات بانکی بوده است، افزود: از آنجاکه بانک‌ها به بانک‌مرکزی بدهکارند، دولت به بانک‌ها بدهی دارد و از سوی دیگر بخشی از این دارایی، طلب دولت از بانک‌مرکزی است باید معوقات هرچه سریع تر کاهش یابد.

نوبخت ادامه داد: متاسفانه با حذف تبصره مذکور در مجلس امکان کاهش معوقات بانکی از این طریق دیگر وجود ندارد از این رو باید با تدوین لایحه ای دیگر راهکاری برای کاهش این معوقات پیدا کنیم.

برخورد با دانه درشت ها در اولویت کاری دولت

وی با بیان اینکه با کاهش معوقات بانکی قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش می یابد، تصریح کرد: در برخورد با بدهکاران دانه درشت تفاوت بسیاری بین تولیدکنندگان و دلالان وجود دارد.

سخنگوی دولت از برنامه ویژه دولت برای فعال کردن واحدهای تولیدی خبرداد و گفت: می خواهیم چند هزار واحد تولیدی راکد را در سال جاری فعال کنیم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.