افت ۱.۶۶ درصدی شاخص در دومین هفته پیاپی منفی بورس

افت ۱.۶۶ درصدی شاخص در دومین هفته پیاپی منفی بورس

حجم، ارزش و دفعات معاملات در هفته ای که گذشت به ترتیب ۱.۴، ۱۳ و ۱۵.۶ درصد کاهش یافت و شاخص بورس نیز ۱.۶۶ درصد افت کرد.

به گزارش جلفابازار به نقل از خبرنگار اقتصادی در چهارمین هفته معاملاتی سالجاری تعداد ۶۴۲۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش۱۴۶۶۲ میلیارد ریال در ۴۱۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱٫۴، ۱۳ و ۱۵٫۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

ارزش معاملات نرمال هم در این مدت به ۱۴۶۶۲ میلیارد ریال و حجم معاملات معاملات نرمال به ۶۴۲۳ میلیون سهم رسید که ترتیب با ۱۲٫۶ و ۱٫۲ درصد کاهش همراه شدند و تعداد ۸۸۰۷۹۰ برگه اوراق مشارکت نیز به ارزش ۸۸۴ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۳۶۲٫۱ و ۳۶۲٫۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین شاخص بورس در پایان چهارمین هفته معاملاتی امسال با ثبت افت ۱۳۱۹ واحدی، ۱٫۶۶ درصد کاهش یافت در کانال ۷۸ هزار و ۲۶۹ واحدی متوقف شد. شاخص بازار اول نیز در هفته ای که گذشت با ۱۰۲۷ واحد کاهش به رقم ۵۴۸۳۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۲۶۸ واحد کاهش به عدد ۱۷۰۷۵۹ واحد رسیدند که به ترتیب با ۱٫۸۴ و ۱٫۳۱ درصد کاهش نسبت مواجه شدند.

گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش نیز با ۸٫۴۳ درصد، استخراج کانه های فلزی با ۴٫۲۷ درصد، فلزات اساسی با ۳٫۵۹ درصد، سایر واسطه گریهای مالی با ۳٫۱۲ درصد و استخراج زغال سنگ با ۱٫۹۹ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

این گزارش می افزاید در بازارهای فرابورس ایران نیز در هفته ای که گذشت معامله یک هزار و ۵۰۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال انجام شد و شاخص فرابورس نیز با رشد ۱٫۷ واحدی معادل ۰٫۲ درصد روبه‌رو شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.