سفر صادرکنندگان برنج پاکستانی به ایران

سفر صادرکنندگان برنج پاکستانی به ایران

هیئت ۲۲ نفره اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان امروز عازم ایران می شوند تا فرصت های تجارت و سرمایه گذاری در ایران و افزایش صادرات برنج به این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش جلفابازار امروز هیئتی ۲۲ نفره از اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان برای سفری ۵ روزه عازم ایران می شوند تا فرصت های تجارت و سرمایه گذاری در ایران و افزایش صادرات برنج به این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

این هیئت که ریاست آن را شفیقه سی اچ، رئیس این اتحادیه بر عهده دارد به تهران و مشهد سفر خواهد کرد و نشستی را با اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران و اتاق بازرگانی و صنایع مشهد خواهند داشت.

هدف از این گفت و گوها افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور اعلام شده است.

یکی از اعضای این هیئت گفت، اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان در این دیدارها در باره مسائل مربوط به از سر گیری صادرات برنج، اجرای موافقتنامه سواپ ارزی و شرایط صدور گواهینامه رویه های تولید کالا با مقامات ایرانی گفت و گو خواهد کرد.

انجام این گفت و گوها در سطح تجار و صنعتگران برجسته دو کشور نشان دهنده تمایل وارد کنندگان ایرانی و سرمایه گذاران به بررسی فرصت های تجاری در پاکستان و تقویت معاملات سودده است.

اعضای اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان از ایرانی ها دعوت خواهند کرد تا با سفر به پاکستان نشست های تجاری ای را با گروه های تجاری این کشور به منظور انجام همکاری های دوجانبه برگزار نمایند.

صادر کنندگان پاکستانی همچنین نشست هایی را با شرکت بازرگانی دولت ایران و نشستی را هم با وزارت بهداشت برگزار خواهد کرد تا موضوع صدور گواهینامه رویه تولید کالا برای صادر کنندگان برنج پاکستانی را مطرح نمایند. این مسئله در حال حاضر یکی از موانع عمده صادرات برنج پاکستان به ایران است.

وزارت بهداشت ایران استانداردهایی را در زمینه سلامت برای واردات برنج به کشور در نظر گرفته و تنها کشسانی که گواهینامه رویه تولید کالا داشته باشند می توانند به این کشور برنج صادر نمایند.

مقامات ایرانی تاکنون تنها ۱۵ شرکت پاکستانی را ثبت کرده و آنها را دارای شرایط استاندارد برای صادرات برنج به ایران تشخیص داده اند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.