مشکلات بانکی در پسابرجام حل نشد

مشکلات بانکی در پسابرجام حل نشد

رئیس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی با تأکید بر “در پسابرجام همچنان در مراودات مالی مشکل داریم” گفت: هزینه حمل و نقل دریایی یک تن کالا بسته به نوع و فرآیندهای مترتب به آن با رشد منفی حدود ۲۰۰درصدی از ۳۵۰ دلار به ۱۰۰ دلار کاهش یافته است.

به گزارش جلفابازار به نقل از مسعود پل‌مه پس از توافق برجام بیش از ۹۵ درصد خطوط کشتیرانی بین المللی به مراودات قبلی خود با ایران برگشتند و روند حمل کالا به کشورمان عادی شد.

وی تصریح کرد: در زمان اوج تحریم‌ها علیه کشور هزینه حمل و انتقال کالا بسته به نوع و فرآیندهای مترتب به آن بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار بود، این در حالی که پس از برجام و با رفع تمام موانع این هزینه حداکثر ۱۰۰ دلار شده و کاهش یافته است.

وی با تأکید بر “در حمل و نقل دریایی همچنان با مشکلاتی مواجه هستیم” افزود: مراودات ایران با سایر کشورها روند خوبی گرفته و آمار مربوط به واردات، صادرات و ترانزیت کالا نشان می‌دهد رونق این بخش در حال افزایش است و امیدواریم همه موانع موجود در این حوزه برطرف شود.

وی ادامه داد: در حوزه مبادلات مالی به‌ویژه از سوی آمریکا مشکلاتی برای ما ایجاد شده است و به‌صورت کامل به بخش مبادلات دلاری ورود پیدا نکرده‌ایم.

رئیس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی با بیان اینکه این مسئله هزینه‌های حمل و نقل دریایی را افزایش می‌دهد، گفت: بر اساس شیوه‌های رسمی متعارف مبادلات مالی هزینه‌های ما تقریباً نیم در هزار است، اما با توجه به مشکل اشاره شده ناچاریم از شیوه‌های نامتعارف برای این کار استفاده کنیم.

پل‌مه توضیح داد: شیوه‌های غیرمتعارف همان واسطه‌ها، دلالان و صرافی هستند که باعث شده‌اند هزینه‌‌های ما را در بخش مبادلات مالی از ۳ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهد.

وی لابی صهیونیستی در آمریکا را عامل اصلی افزایش هزینه‌های مالی شرکت‌های ایرانی دانست و افزود: علاوه بر صهیونیستها، کشورهای دشمن در منطقه به هر طریقی در صدد افزایش‌ هزینه‌های جاری ایران هستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.