ایران مصمم به بازپس‌گیری سهم خود از بازار نفت است

ایران مصمم به بازپس‌گیری سهم خود از بازار نفت است

رویترز به نقل از یک مقام نفتی ایران اعلام کرد این کشور مصمم به باز پس گیری سهم خود از بازار جهانی نفت است و می تواند در برابر قیمت پایین نفت مقاومت کند.

به گزارش جلفابازار یک منبع نزدیک به سیاست نفتی ایران گفت، این کشور مصمم به باز پس گیری سهم خود از بازار جهانی نفت است و می تواند در برابر قیمت پایین نفت مقاومت کند، زیرا در گذشته حتی نفت را تا بشکه ای ۶ دلار نیز به فروش رسانده است.

این منبع آگاه پس از آن این سخنان را مطرح ساخت که روسیه، یکی از شرکت کنندگان در مذاکرات ناموفق هفته گذشته در دوحه اعلام کرده که ممکن است عرضه نفت خود را افزایش دهد.

این منبع با اشاره به محدود شدن برنامه هسته ای ایران در مقابل برداشته شدن تحریم های اقتصادی غرب گفت: «ما بهای بشکه های نفتی مان را با سانتریفیوژهایمان پرداخت کردیم.»

«ما قرار است سهممان را از بازار پس بگیریم. برای ما نفت تنها ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلیمان را تشکیل می دهد. ما نفتمان را در دوره جنگ ایران و عراق در دهه ۱۹۸۰ بشکه ای ۶ دلار می فروختیم.»

وی افزود، هرگونه توافقی برای محدود کردن عرضه در نشست بعدی اوپک در ماه ژوئن بستگی به عربستان و کشور غیر عضو یعنی روسیه دارد.

«اگر قرار است در ماه ژوئن توافقی امضا شود، شما باید از روسیه و عربستان این درخواست را بکنید. آنها مشکل بازار هستند.»

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.