کشاورزان مرند در مصرف آب صرفه جویی کنند

کشاورزان مرند در مصرف آب صرفه جویی کنند

به گزارش جلفابازار تقی کرمی روز دوشنبه در جلسه ای مشترک با پرورش دهندگان ماهی شهرستان مرند افزود: تولید کنندگان باید از حداقل منابع حداکثر استفاده را داشته باشند و در همین راستا با استفاده از تکنولوژی های روز می توانند سیستم های خود را مکانیزه کنند.
وی با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: حمایت از تولید داخلی و افزایش ظرفیت تولید گام بزرگی در جهت اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی است.
کرمی همه دستگاه های اجرایی شهرستان را به گره گشایی از کار تولیدکنندگان موظف کرد و افزود: تولیدکنندگان نیز دستگاه های اجرایی را همراه و مشاور خود در جهت پیشبرد اهداف تلقّی کنند.
فرماندار شهرستان ویژه مرند به میزان بارندگی های مناسب روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: سد شهید کلانتری و سد زنوز مرند با توجه به سرریز شدنشان موقعیت بسیار مناسبی برای پرورش ماهی دارند که باید از این ظرفیت در جهت پرورش شیلات استفاده بهینه ای شود.
وی در ادامه با بررسی مشکلات تک تک پرورش دهندگان ماهی در این شهرستان ، دستور لازم در جهت رفع این مشکلات را صادر کرد.
رئیس جهاد کشاورزی مرند نیز در این جلسه یکی از مشکلات عمده پرورش دهندگان ماهی در مرند را اطمینان از تأمین آب اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه رودخانه دائمی در مرند جریان ندارد، تولیدکنندگان ماهی در این شهرستان از نظر ظرفیت و کیفیّت تولید عملکرد مناسبی دارند.
جلال رحیم زاده ظرفیت تولید ماهی در مرند را ۱۵۳٫۵ تن در سال اعلام کرد و افزود: ۶۱٫۵ تن از این میزان مختص ماهی های سردآبه و ۹۱٫۵ تن مخصوص ماهی های گرمابه است.
وی به لزوم مکانیزه کردن سیستم های تولیدی و پرورشی ماهی اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی از طریق اعطای تسهیلات بانکی آماده ارائه خدمت در جهت مکانیزه کردن سیستم های تولیدی شیلات است.
شهرستان مرند با حدود ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد؛ در این شهرستان ۱۳ واحد پرورش ماهی دارای پروانه فعالیت است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.