مقدمات تشکیل بانک قرض‌الحسنه تعاون فراهم شد

مقدمات تشکیل بانک قرض‌الحسنه تعاون فراهم شد

رئیس اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه به‌زودی مذاکراتی را با تجار عمانی انجام خواهیم داد، گفت: مقدمات تشکیل بانک قرض الحسنه تعاون فراهم شد.
به گزارش  جلفابازار  بهمن عبدالهی با اعلام اینکه در حال فراهم کردن مقدمات تشکیل بانک قرض الحسنه تعاون هستیم، گفت: کمیسیون‌های تخصصی به عنوان اجزای اتاق تعاون، در اندیشه و عمل به اتاق تعاون یاری می رسانند و با توجه به عضویت اتاق تعاون در مجامع و شوراهای مختلف ملی، کمیسیون ها می توانند با ارائه مطالب و موضوعات به اتاق تعاون، زمینه طرح آنها را در مجامع مختلف فراهم کنند و همچنین برای حل چالش ها، راهکارهای اجرایی بدهند.

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه تعداد کمیسیون های تخصصی اتاق تعاون افزایش یافته است تاکید کرد: در این کمیسیون ها نباید فقط مسائل بخش تعاون مطرح شود، بلکه باید محلی برای طرح موضوعات و مسائل کلان اقتصادی باشد.

عبدالهی تصریح کرد: یکی از مشکلات، عدم حضور تعاونی ها در بازار بورس است و کمیسیون مربوطه باید برای چگونگی ورود تعاونی ها به این بازار راهکار ارائه دهد.

وی، توسعه صادرات غیرنفتی در بخش تعاون را با اهمیت دانست و ذکر کرد: تعاون نزدیک ترین بخش به روح سیاست های اقتصاد مقاومتی است و باید در همه محورهای این سیاست ها فعال شود و یکی از آنها توسعه صادرات غیرنفتی است که در این بین فعال تر شدن کمیسیون صادرات اتاق تعاون و اقدامات جدی در راستای آن دارای نقشی موثر است.

وی به ارتباط بخش تعاون با سایر کشورها اشاره کرد و گفت: با توجه به تمایل فعالین اقتصادی عمان برای همکاری با کشورمان، به زودی در زمینه ایجاد بازار محصولات صادراتی، با سفیر عمان به مذاکره می نشینیم. عبدالهی همچنین اقدامی که در خصوص ایجاد حضور تعاونی های کشاورزی در نمایشگاه روسیه صورت گرفته را مورد تقدیر قرار داد و تاکید کرد: از این طریق تعاونی ها می توانند محصولات کشاورزی خود را در آن بازار عرضه کنند.

رئیس اتاق تعاون ایران، فعال نبودن بیمه تعاون را به عنوان یک مشکل اساسی بیان کرد و گفت: باید بیمه دومی برای بخش تعاون ایجاد کنیم. به تازگی رئیس مجلس طی ابلاغیه ای دستور داده تا مباحث بخش تعاون از کمیسیون اجتماعی به کمیسیون اقتصادی منتقل شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.