تمامی فعالیت‌های داوطلبان مجلس دهم را رصد و تخلف های انتخاباتی را گزارش کنند.

تمامی فعالیت‌های داوطلبان مجلس دهم را رصد و تخلف های انتخاباتی را گزارش کنند.

به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، علی نواداد روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان با اشاره به تحرک های زودهنگام تبلیغاتی تعدادی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تبریز و سایر حوزه‌های انتخابیه افزود: تمامی رفتارها و فعالیت‌های نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی رصد شده و در برخی مواقع به عنوان تخلف به وزارت کشور گزارش می شود.
وی گفت: فعالیت‌هایی که طبق قانون انتخابات در مرحله اول به عنوان خط قرمز و تخلف انتخاباتی ذکر شده بود در مرحله دوم نیز تخلف انتخاباتی محسوب می شود.
وی به برخوردهای قانونی با داوطلبان متخلف اشاره کرد و افزود: تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از بامداد روز پنج‌شنبه آغاز و تا ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه /نهم اردیبهشت/ ادامه می یابد.
آذربایجان شرقی دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در دور نخست از انتخابات مجلس دهم در هفتم اسفند سال ۱۳۹۴ تکلیف ۱۰ کرسی آن مشخص شده است.
در مرحله دوم از انتخابات مجلس دهم ۱۸ نامزد برای کسب ۹ کرسی باقیمانده استان در حوزه‌های انتخابیه شبستر، مراغه و عجب‌شیر، سراب، اهر و هریس و ‘مرند و جلفا ‘ رقابت می‌کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.