استاندار آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی واحدهای تولیدی بنیمه فعال دون مبارزه جدی با قاچاق کالا بی ثمر خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی واحدهای تولیدی بنیمه فعال دون مبارزه جدی با قاچاق کالا بی ثمر خواهد بود.

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده شامگاه سه شنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان ‘ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ‘ گفت: تا زمانی که تولیدکننده نگران از دست دادن بازار کالا به واسطه کالای ارزان قاچاق است نمی توان نسبت به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی امیدوار بود.
وی با قدردانی از همراهی دستگاه های مسئول در مبارزه با قاچاق کالا خواستار تلاش مضاعف این دستگاه ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شد.
جبارزاده با بیان اینکه مردم باید تحقق اقتصاد مقاومتی را لمس کنند، بر مشارکت اتاق بازرگانی و اتاق اصناف در مبارزه با قاچاق تاکید کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تجهیز مبادی گمرکی استان از جمله منطقه آزاد ارس به ابزارهای نوین کنترلی بر ضرورت آسیب شناسی ورود غیرقانونی کالا از این منطقه تاکید کرد.
دبیرکمیسیون قاچاق کالا و ارز استان هم در این نشست با ارایه گزارشی از فعالیت های سال گذشته کمیسیون گفت: ارزش ریالی کشفیات سال گذشته نسبت به سال ۹۳ افزایش ۳۴ درصدی را نشان می دهد در حالی که تعداد متهمان دستگیر شده ۳۴ درصد کاهش یافته است.
محمود چمنی اظهار کرد: این موضوع نشانه رویکرد مبارزه با دانه درشت های قاچاق کالاست.
وی ارزش کشفیات کالای قاچاق از مبادی ورودی استان را در سال گذشته ۳۸۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۲۸۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در سال ۹۳ کشف شد.
چمنی گفت: در سال گذشته پنج هزار و ۲۴۲ نفر و در سال ۹۳ شش هزار و ۱۶۱ نفر در رابطه با قاچاق کالا در استان دستگیر شدند.
در این نشست لوح تقدیر نماینده ویژه رییس جمهور و رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از استاندار آذربایجان شرقی به عنوان رئیس و معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان جانشین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی اهدا شد.
حبیب‌الله حقیقی در لوح سپاس خود خطاب به استاندار آذربایجان شرقی، از نقش بارز و مشارکت ارزشمند وی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرده است.
همچنین استاندار آذربایجان شرقی در پایان جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های اعضای این کمیسیون قدردانی کرد.
استان آذربایجان شرقی به دلیل همسایگی با دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان و همجواری با استان های مرزی، در خصوص تاثیر کالای قاچاق بر تولید و اشتغال و نیز انتقال این قبیل کالاها از طریق این استان به استان های مرکزی کشور دارای اهمیت است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.