واردات نفت بزرگترین پالایشگاه هند از ایران افزایش می‌یابد

واردات نفت بزرگترین پالایشگاه هند از ایران افزایش می‌یابد

بزرگترین پالایشگاه هند اعلام کرد که به دنبال خرید نفت بیشتر از ایران است زیرا این شرکت به دنبال بازسازی مناسبات خود با ایران و بهره بردن از مسیرهای کوتاه تر کشتیرانی است.

به گزارش جلفابازار وی سریکانت رئیس بخش مالی شرکت ریلاینس گفت: این شرکت خریدهای اندکی را از ایران در سه ماهه جاری داشته و در حال حاضر در حال گفتگو برای دریافت نفت بیشتر از ایران است که نشان می‌دهد ممکن است وارد قرارداد عرضه بلندمدت با ایران شود.

سریکانت در یک کنفرانس خبری گفت: ما قبل از تحریمها با ایران در ارتباط بوده ایم و آنها نفتی دارند که برای ما جذاب است.

هند قرار است دستکم روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت ایران را در سال مالی که از اول آوریل شروع شده وارد کند و پالایشگاههای هندی پس از لغو تحریمها در ماه ژانویه به دنبال افزایش خرید نفت از این کشور هستند.

ایران در دوران قبل از تحریمها دومین تامین کننده بزرگ نفت خام هند بود. اکنون خریداران هندی در حال بازگشت به سمت ایران هستند زیرا هر چه خرید خود را بیشتر کنند، تخفیف بیشتری دریافت خواهند کرد.

این سخنان در شرایطی است که ریلاینس بیشترین سود سه ماهه را طی هشت سال گذشته اعلام کرده است.

شرکت ریلاینس پترولیوم تحت کنترل ماکش آمبانی ثروتمند ترین فرد هند طی گزارشی سود خالص ۷۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیون روپیه(یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار) را برای دوره ژانویه- مارس اعلام کرد که بالاترین سود سه ماهه از دسامبر ۲۰۰۷ تاکنون است.

ریلاینس افزود: حاشیه پالایشی ناخالص در هر بشکه نفت خام پالایش شده ۱۰ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه است که بالاتر از بشکه ای ۱۰ دلار و یک سنت در سال گذشته است.

سریکانت گفت: این شرکت قادر خواهد بود که حاشیه های بالاتر از ۱۰ دلار، یکی از بالاترین نرخ ها بین پالایشگاههای جهان را در سال مالی جاری حفظ کند.

شرکت ریلاینس که هنوز ۹۵ درصد سود خود را از نفت و پتروشیمی کسب میکند در سالهای اخیر شدیدا سرمایه گذاری کرده و تلاشهایی را در زمینه خریده فروشی و صنعت مخابرات داشته و ماه گذشته یک شرکت تجارت الکترونیک را نیز راه اندازی کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.