عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی باید بر مسائل ملی و منطقه ای حساس باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی باید بر مسائل ملی و منطقه ای حساس باشند.

به گزارش جلفابازار  آیت الله محمدتقی پورمحمدی، در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان با اشاره به آغاز تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: نماینده باید بر حسب وظیفه قانونی خود نسبت به مسائل ملی حساسیت به خرج داده و از حقوق تمامی مردم کشور در مجلس دفاع کند.
وی اظهارکرد: نماینده منتخب باید بر حسب انتظارات مردم حوزه انتخابیه نسبت به پیشرفت و توسعه منطقه حساسیت داشته باشد تا بتواند در توسعه متوازن کشور که از اهداف انقلاب اسلامی است به وظیفه خود عمل کند.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: تمامی نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات مورد تایید بوده و شورای نگهبان نیز صلاحیت آن ها را احراز کرده بنابراین نامزدها باید خودشان مراعات حال رقیب را بکنند تا هواداران نیز به تبعیت از آن ها از تخریب و افترا به نامزدهای دیگر و طرفدارانش دوری کنند.
آیت الله پورمحمدی، ادامه داد: تمامی مسئولان از نامزدهای انتخاباتی تا هیات های اجرای، بازرسی و نظارت باید شرایطی را فراهم کنند که مردم آگاهانه فرد اصلح را انتخاب کنند و به شکل گسترده ای در دور دوم در پای صندوق های رای حضور یابند.
وی با اشاره به سالروز ولادت امام علی (ع)، گفت: تمامی شیعیان درس اخلاق، ایثار، فداکاری و جانبازی در راه خدا، کمک به فقرا و دستگیری از یتیمان را از آن حضرت یاد گرفته اند .
خطیب جمعه مراغه اظهار کرد: مردم باید در زمان کنونی نسبت به دست گیری از نیازمندان از هم پیشی بگیرند تا حقوقی از نیازمندان ضایع نشود.
آیت الله پورمحمدی، یادآور شد: حقوق یتیمان و نیازمندان فقط در لباس و غذا خلاصه نمی شود بلکه اگر برای آن ها شرایط ادامه تحصیل، تربیت و آرامش در زندگی فراهم نشود، تضییع حقوق آن ها اتفاق افتاده و این امر از کم کاری افراد جامعه است.
وی با تسلیت ۱۵ رجب سالروز وفات حضرت زینب کبری (س) گفت: این بانو، پیام آور عاشورا و نهضت حسینی بوده که اکنون تکفیری ها و برخی قدرت های جهان از جمله استکبار در صدد از بین بردن مزار مطهر ایشان هستند که انتظار می رود مردم همانند گذشته از حریم این بانوی بزرگ اسلام صیانت کنند.
آیت الله پورمحمدی، افزود: هم اکنون رزمندگان اسلام در کشور سوریه و عراق از حرم مطهر اهل بیت (ع) دفاع می کنند و مردم نیز باید همانند پشت جبهه های جنگ تحمیلی، در پشت جبهه از مدافعان حرم پشتیبانی کنند.
وی، با بیان اینکه ستاد پشتیبانی از مدافعان حرم در چند استان کشور در حال تشکیل است، گفت: این ستاد در مراغه نیز شروع بکار می کند و لازم است مردم برای حمایت از این رزمندگان پیشگام شوند.
شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.