بهره مندی ۹۹٫۴درصد خانوارهای شهرستان مرند از نعمت گاز طبیعی

بهره مندی ۹۹٫۴درصد خانوارهای شهرستان مرند از نعمت گاز طبیعی

به گزارش جلفابازار  روز یکشنبه روابط عمومی این شرکت، ولی اله دینی در جلسه تأمین زیرساخت های مورد نیاز پروژه الیاف مرند اظهار کرد:۱۰۰درصد خانوارهای شهری و ۹۸٫۸ درصد خانوارهای روستایی شهرستان از شبکه گاز طبیعی استفاده می کنند.
وی در مجموع تعداد مشترکان شهرستان مرند را ۹۴ هزار و ۵۲۸ مشترک اعلام کرد و افزود : از این تعداد ۶۳ هزار و ۷۱۳ مشترک شهری و ۳۰ هزار ۸۱۵ مشترک روستایی است.
دینی با اعلام اینکه شرکت گاز استان آذربایجان شرقی آمادگی گازرسانی به بخش های مختلف صنعتی و تولیدی استان را دارد، گفت: گازرسانی به کارخانه الیاف شیشه مرند نیز در همین راستا برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم از سوی شرکت گاز استان برای گازرسانی به پروژه مذکور پیش بینی شده است، گفت: در صورت عقد قرارداد با متقاضیان نسبت به اجرای خطوط توزیع و احداث یک ایستگاه با ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب برای این پروژه اقدام می شود.
قرارداد احداث کارخانه تولید الیاف شیشه و تفاهم نامه توسعه ای صنایع کامپوزیتی بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت گسترش الیاف شیشه مرند و شرکت CNBM چینی در مهر ماه سال گذشته به امضا رسید.
طبق این قرارداد قرار است این شرکت چینی با انتقال دانش تولید الیاف شیشه، طراحی، تامین تجهیزات و راه اندازی این کارخانه را طی دو سال آینده در مرند عملی کند.
شهر مرند با مساحتی بیش از ۳۸ کیلومتر مربع، در ۶۵ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع ‌است.
شهرستان مرند دارای چهار شهرک صنعتی است و در سال‌های اخیر کارخانه های مختلفی در اطراف این شهرستان احداث شده است .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.