برخوردار شرکت دخانیات را به مسیر اصلی برگرداندم

برخوردار شرکت دخانیات را به مسیر اصلی برگرداندم

مدیرعاملی شرکت دخانیات که از سمت خود استعفا کرده و مصیب محمدی شمالی جانشین وی شده است، می‌گوید اقداماتی در سال گذشته برای این شرکت انجام شد و شرکت که از ریل اصلی خود خارج شده بود، به مسیر اصلی خود بازگشت.

به گزارش جلفابازار محمدحسین برخوردار خبر استعفای خود از مدیر عاملی شرکت دخانیات ایران را تایید و اظهار کرد: در اواخر سال گذشته با توجه به بالا‌بودن سنم، تقاضای استعفای خود را ارائه کردم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

به گفته مدیر عامل پیشین شرکت دخانیات ایران، در سال ۱۳۹۴ اقدامات زیادی برای افزایش کیفیت محصولات تولیدی این شرکت انجام شد و میزان تولید این شرکت نیز افزایش یافت.

برخوردار ادامه داد: همچنین موفق شدیم در سال گذشته میزان صادرات شرکت دخانیات را به سه برابر افزایش دهیم.

همچنین فاضل خانی، مدیر تحقیقات شرکت دخانیات در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که در سال گذشته نسبت به آن تمرکز زیادی صورت گرفت، بحث اولویت دانستن کیفیت بود.

وی ادامه داد: استفاده از تجارب و پژوهش‌های جهانی در صنعت دخانیات به منظور افزایش کیفیت توتون، فیلتر، خرمن و سیگارت جزو اصلی‌ترین برنامه‌های شرکت دخانیات است که می‌تواند زمینه‌ساز جهش این شرکت شود.

خانی اضافه کرد: تولید سیگار هم‌تراز با کیفیت سیگارهای بین‌المللی و با قیمت تمام شده منطقی همواره یکی از دغدغه‌های این بخش بوده است که در سال گذشته در این خصوص برنامه‌های مدونی ترتیب داده شد و در برخی موارد محصولات جدید وارد مرحله تست بازار نیز شده است.

وی افزود: توازن بخشیدن به وزن سیگار، کاهش مضرات سیگار از طریق بیوفیلترهای جدید، ایجاد برندهای جدید، مطالعه در خصوص حفظ اعتبار برند، استفاده از توتون‌های پف کرده و حاکم کردن نگاه صادراتی به محصولات تولید شده در شرکت دخانیات از دیگر رویکردهایی است که سازوکارهای آن در سال گذشته تدارک دیده شده است و می‌تواند منجر به بازگشت شرکت دخانیات به بازار و محدودسازی کالای قاچاق و غیر استاندارد شود.

سمیه گلپور – رئیس شورای کار شرکت دخانیات – نیز گفته است که با توجه به تغییر و تحولاتی که بعد از انتزاع دخانیات از دولت صورت گرفت، نگرانی از آینده شغلی کارگران بیش از گذشته نمایان شد. به همین جهت باید بگوییم که مطالبات کارگری در رابطه با امنیت شغلی و تامین مالی در سال ۱۳۹۳ جزو چالش برانگیزترین موضوعاتی بود که شرکت دخانیات با آن مواجهه داشت که خوشبختانه در سال ۱۳۹۴ این موضوع با رویکردهای صحیح و شفاف سازی وضعیت شرکت برای کارگران تا حدود زیادی مهار شد.

وی ادامه داد: حاکم شدن فضای آرامش و امید به آینده در عین اطمینان خاطر به عملکرد سازمان، لازمه حرکت به سمت پیشبرد اهداف سازمانی است که کارگران در این مدت به از خود به نمایش گذاشتند.

مصیب محمدیان شمالی که به عنوان مدیرعامل شرکت دخانیات معرفی شده است، پیش از این معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بوده و سابقه مدیرعاملی شرکت پشتیبانی امور دام را نیز در کارنامه خود دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.