روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های احیای دریاچه ارومیه بررسی شد

روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های احیای دریاچه ارومیه بررسی شد

طی جلساتی که با سفر به شهرستان های جنوب استان آذربایجان غربی با حضور مدیرکل مدیریت بهم پیوسته حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیراجرایی ستاد احیای دریاچه ارومیه، مسئول کارگروه نظارت و پایش پروژه های احیای دریاچه ارومیه در دفتر استانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی و جمعی از عوامل اجرایی برگزار گردید ، مسائل مربوط به پروژه های اجرایی مصوب دولت برای احیای دریاچه ارومیه مطرح و بررسی شد.

در این سفر دو روزه ازعملیات اجرایی سد مخزنی چپرآباد در شهرستان اشنویه، کانال انتقال آب جلدیان، و سد سیلوه در شهرستان پیرانشهر و همچنین بند انحرافی نوروزلو و شبکه های آبیاری آن و بخش هایی از شبکه زرینه رود بازدید شد.

به گزارش جلفابازار در این بازدیدها، طی جلساتی مسائل و مشکلات مالی و اجرایی و روند پیشرفت فیزیکی طرح های مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه مطرح و با ارائه گزارش از سوی مدیران اجرایی مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین طی نشست های مهم با حضور مقامات مسئول و ذی نفعان محلی و استانی چالش ها و موانع موجود در روند اجرایی مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه در شهرستان های نقده و میاندوآب بررسی شد و تصمیمات لازم اخذ گردید.

در پایان این سفر دو روزه مهندس موسوی مدیرکل مدیریت بهم پیوسته حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه ضمن تقدیر از اقدامات خوب انجام شده، اجرای بموقع طرح های مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه را از مهمترین اولویت های کاری دولت عنوان نمود و گفت: عزم دولت بر احیای دریاچه ارومیه و مدیریت بهینه منابع و مصارف آب در منطقه جدی بوده و همکاری مردم در مصرف بهینه از این منابع مهم و حیاتی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.