معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه میانه اظهارکرد ایجاد کارآمدی و بهره وری ضرورت اقتصاد مقاومتی است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه میانه اظهارکرد ایجاد کارآمدی و بهره وری ضرورت اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش جلفابازار به نقل از حمید شکری روز شنبه در اولین جلسه شورای اداری بخش کندوان میانه در سال جاری با بیان اینکه نظام های موفق نظام هایی هستند که مشروعیت و کارآمدی داشته باشند ، افزود: نظام ما از نظر مشروعیت مشکلی نداشته و باید با دید و تفکر جدید به کارآمدی هرچه بیشتر نظام با مقاومتی نمودن اقتصاد بنابر تاکید مقام معظم رهبری کمک کنیم.
وی اظهارکرد: با توجه به ازدیاد دشمنان نظام و بهانه تراشی های آنان برای اعمال تحریم های گوناگون بر علیه ایران باید برای برآوردن منویات رهبری به تولیدات داخل و حمایت از آن بپردازیم تا به این وسیله اقتصاد کشور مقاومتی شده و از اقتصادی وابسته به اقتصادی مستقل تبدیل شود.
شکری با بیان اینکه مشکل کشور ما در ضعف فرهنگ کار و تطبیق با تحولات سریع در جهان است ، اظهار امیدواری کرد : با تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهر و به تبع آن در بخش ها و تقویت و تحکیم این تشکلهای منطقه ای سیاستهای افتصاد مقاومتی محقق شود.
وی افزود: از بخشداران انتظار می رود کلیه جلسات کارگروهها را در بخش ها تشکیل داده و بر حسب نیاز از مدیران شهرستان برای حضور در بخش ها دعوت کنند.
فرماندار ویژه میانه اعتبارات، پتانسیل مردمی و استفاده از مشارکت آنها در عمران و توسعه مناطق با ترویج فرهنگ خودیاری و مشارکت در روستاها، بخش ها و شهرها، منابع دهیاری ها و امکانات اداری را از جمله زمینه های لازم برای حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
وی رفع بوروکراسی اداری و انجام امور اداری سرمایه گذاران توسط خود ادارات، ایجاد تحول و تغییر نگرش در دیدگاه و عملکرد خود را سبب جلب و جذب سرمایه گذاران و افزایش اشتغالزایی عنوان کرد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه میانه هم از تخصیص ۵۰۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک، دارائی ها، ملی استانی شده، ۲ درصد درآمد نفت، منابع داخلی دستگاه ها و ماده ۱۸۰ در بخش کندوان میانه خبرداد.
مهدی مشایخی به تخصیص ۶۸ درصدی اعتبارات در بخش کندوان اشاره کرد و گفت: در این بخش از محل تمامی اعتبارات پروژه هایی از قبیل ساختمان، خط انتقال و شبکه آبیاری سد گرمی چای، نگهداری راه های روستایی، اجرای طرح هادی در ۷ روستای بخش، احداث و بهسازی کانال های آبیاری عمومی، اجرای سد حاج خلیل، مطالعه و اجرای پایاب سد صومعه کبودین و آونلیق، احداث مرکز بهداشتی درمانی ایشلق و بسیاری از طرح های دیگر به اجرا رسیده و یا در حال اجراست.
بخشدار کندوان نیز در این جلسه از عوامل تلاشگر بخش کندوان در برگزاری انتخابات سال ۹۴ که در کمال صحت و سلامت برگزار شده و همچنین از حمایت ها و همراهی فرماندار ویژه شهرستان میانه در خصوص مسائل امنیتی، اجتماعی و سیاسی انتخابات و حضور ایشان در بخش کندوان برای بررسی و حل مشکلات بخش تقدیر و تشکر کرد.
رسول یعقوبی به برگزاری ۷۰ جلسه مختلف در طول سال ۹۴ در بخش کندوان اشاره کرد و افزود: در سال ۹۴ توسط دهیاریها پروژه های مختلفی از محل اعتبارات دهیاریها و شرکت تعاونی دهیاران اجرا شده است.
وی بیکاری، کمی درآمد مشکلات ارتباطی و آب شرب روستایی را از مهمترین مشکلات بخش عنوان کرد و افزود: برخی از روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز با اعلام مشارکت خود خواستار شن ریزی راههای روستایی خود شده اند که امیدواریم با عنایت اداره راه و شهرسازی شاهد شن ریزی این راهها باشیم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.