فرماندار شهرستان ملکان گفت ۷۰میلیون ریال در هر هکتار برای اجرای آبیاری نوین در مزارع و باغات شهرستان ملکان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

فرماندار شهرستان ملکان گفت ۷۰میلیون ریال در هر هکتار برای اجرای آبیاری نوین در مزارع و باغات شهرستان ملکان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

به گزارش جلفابازار جهانگیر اسکندرزاده روز شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع طبیعی با اشاره به اینکه بحران آب همچنان جدی است و نباید بارش چند روز گذشته را دلیلی بر رفع مشکل آب دانست، اظهار کرد: باید همچنان با اجرای روش های نوین آبیاری از هدر رفت آب در روش های سنتی جلوگیری شود.
فرماندار ملکان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی و باغات شهرستان به آبیاری قطره ای و تحت فشار تبدیل شده و امسال نیز۶۴۰ هکتار از باغات انگور به صورت مجتمع از آبیاری سنتی به آبیاری نوین و قطره ای تبدیل خواهد شد.
اسکندرزاده در ادامه با بیان اینکه شش هزار و ۵۰۰ چاه در شهرستان ملکان وجود دارد، افزود: از این تعداد چهار هزار و ۱۱۵ چاه غیر مجاز هستند که امسال همه آنها تعیین تکلیف خواهند شد.
رییس دادگستری شهرستان ملکان نیز با انتقاد از عملکرد ضعیف ادارات ذیربط در زمینه آب کشاورزی، گفت: متاسفانه اگر شاهد حفر چاه های غیرمجاز زیاد هستیم نتیجه تعلل دستگاه های مربوطه می باشد.
عسگر بالایی اظهار کرد: باید موضوع آب از سال های قبل جدی گرفته می شد و برخوردها با کسانی که چاه غیرمجاز حفر می کردند صورت می گرفت که امروز شاهد حفر بیش از ۴هزار چاه غیر مجاز در شهرستان نبودیم.
وی بر آمادگی دادگستری و تشکیلات قضایی برای هرگونه برخورد قانونی با متخلفین در این زمینه اعلام کرد.
شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در ۱۵۵کیلومتری تبریزمرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.