رئیس کنفدراسیون صنایع هند تسهیل مناسبات اقتصادی با ایران منوط به رفع موانع در روابط مالی و روادید است

رئیس کنفدراسیون صنایع هند تسهیل مناسبات اقتصادی با ایران منوط به رفع موانع در روابط مالی و روادید است

به گزارش جلفابازار «نوشاد فوربز» امروز (دوشنبه) در همایش تجاری ایران و هند افزود: اقتصاد هند در سال های اخیر روند خوبی در پیش گرفته است که در نتیجه آن، نرخ رشد اقتصادی به ۶٫۵ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: قصد داریم از جمعیت زیاد خود استفاده کنیم و نرخ رشد اقتصاد را به ۹ تا ۱۰ درصد افزایش دهیم.
رئیس کنفدراسیون صنایع هند افزود: در گذشته صنایع هند در بخش بین الملل چندان فعال نبوده و فقط به بازارهای داخلی متمرکز شده بودند اما در سال های کنونی، فعالان اقتصادی هند، جست وجوی فرصت های اقتصادی در سراسر جهان را شروع کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه کشورش در همکاری با ایران به روابط بلندمدت تاکید دارد، گفت: سرمایه گذاری مشترک در هند و ایران و حتی کشور ثالث، روابط دو کشور را پایدار می کند.

** تاکید هند بر تولید مشترک در زمینه منسوجات
رئیس کنفدراسیون صنایع هند در جمع خبرنگاران نیز گفت: در هیات تجاری هند نمایندگانی از صنایع نساجی برای مذاکره با فعالان این حوزه در ایران حضور پیدا کرده اند.
وی افزود: تمایل داریم در زمینه منسوجات با یکدیگر تولید مشترک داشته باشیم و بتوانیم محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کنیم.
رئیس کنفدراسیون صنایع هند همچنین در ارتباط با سرانجام خط لوله صلح گفت: مقرر شده است که خط لوله ای از عمان، از زیر دریا به هند کشیده شود.

** ظرفیت های ایران و هند، حجم بیشتری از روابط اقتصادی را می طلبد
خوانساری افزود: جمهوری اسلامی ایران با ۸۰ میلیون جمعیت، همسایگی با ۱۵ کشور منطقه با جمعیتی بیش از ۴۰۰ میلیون نفر، موقعیت استراتژیک، ذخایر عظیم طبیعی و معدنی، برخورداری از ثبات و امنیت در منطقه ای حساس، دسترسی سریع و آسان به راه های ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب و بسیاری دیگر از فرصت ها و مزایای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یکی از کشورهای مهم و قدرتمند منطقه و جهان است.
وی ادامه داد: هند نیز به لحاظ دارا بودن بسیاری از این عوامل و مزایا و همچنین اقتصادی در حال گسترش سریع، به عنوان یکی از قدرت های نوظهور در منطقه و جهان به حساب می آید که نقشی مهم در معادلات اقتصادی و سیاسی جهان ایفا می کند.
رئیس اتاق تهران اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های فراوان، سطح روابط اقتصادی دو کشور در سالیان گذشته از حجم ۱۵ ملیارد دلار فراتر نرفته است در حالی که ظرفیت های موجود حجم زیادتری از روابط اقتصادی و تجاری را می طلبد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در تنظیم مناسبات تجاری – اقتصادی خود با کشورهای جهان، توجهی ویژه به آن دسته از کشورها از جمله هند خواهد داشت که در دوران سخت در کنار ایران قرار داشتند.
خوانساری افزود: روابط اقتصادی ایران در آینده با کشورهایی گسترش و تحکیم می یابد و به صورت درازمدت ادامه پیدا خواهد کرد که با زیرساخت صنعتی و تکنولوژیک کشور پیوند خورده باشد.
رئیس اتاق تهران گفت: سرمایه گذاری در پروژه های مشترک فنی، صنعتی،‌ تولیدی چه در داخل دو کشور و چه در کشورهای ثالث، یکی از راه هایی است که ضامن بقا و دوام روابط تجاری و اقتصادی درازمدت است و هچوم بی سابقه هیات های مختلف تجاری و اقتصادی از سراسر دنیا به ایران در ماه های گذشته نشان دهنده علاقه و اشتیاق جهان برای همکاری های بلندمدت با ایران است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.