ایران صادرکننده خدمات فنی ومهندسی پالایشگاهی شد

ایران صادرکننده خدمات فنی ومهندسی پالایشگاهی شد

به گزارش جلفابازار امیرعباس حسینی امروز (دوشنبه) در نشستی با خبرنگاران به همکاری های بین المللی صنعت نفت در بخش پژوهش پرداخت و گفت: پژوهشگاه در بخش بالادستی صنعت نفت با دانشگاه‌ها و موسسه های علمی پژوهشی در بخش نفت و گاز همکاری هایی انجام داد.
وی افزود: برای توسعه میدان های آزادگان و اهواز و ازدیاد برداشت از میدان نفتی یادآوران با شرکت های بین المللی مذاکره و همکاری هایی انجام شده است.
معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت افزود: قرار است با دانشگاه های فرانسوی برای ازدیاد برداشت و توسعه میدان نفتی اهواز مشارکت صورت گیرد که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.
حسینی گفت: یک شرکت کانادایی نیز برای ساخت تاسیسات نمک زدایی همکاری خواهد کرد که قرارداد همکاری با شرکت یادشده، بزودی امضا می شود.

** فرایند تولید بنزین در پتروشیمی بندرامام به اصلاحاتی نیاز دارد
معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت درباره تولید بنزین در پتروشیمی بندرامام افزود: بنزینی که اکنون در این واحد پتروشیمی تولید می شود، دارای استانداردهای لازم است، اما نیاز به اصلاحات دارد.
این مقام صنعت نفت گفت: فرایند تولید بنزین در پالایشگاه با پتروشیمی متفاوت است و پژوهشگاه صنعت نفت، اصلاحات مورد نیاز را به پتروشیمی بندرامام ارایه داده است.
وی، سنجش کیفیت بنزین در آزمایشگاه پژوهشگاه صنعت نفت براساس شاخص های استاندارد از نمونه های بنزین وارداتی و داخلی صورت می گیرد و با اندازه گیری لازم، مورد ارزیابی است .
برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای افزایش سهم صادرات غیرنفتی از کل صادرات و اصلاح ترکیب آن به سمت صدور کالا و خدمات با فناوری بالاتر از رویکرد های سند چشم انداز (۱۴۰۴ ) است و صادرات خدمات فنی ومهندسی که از نیمه نخست دهه ۷۰ ( سالهای ۷۴- ۱۳۷۳) آغاز شد، از مصادیق آن به شمار می رود .
سهم فعالیت های مختلف از صادرات خدمات فنی ومهندسی نشان دهنده سهم اندک فعالیت های نرم افزاری در صادرات این بخش است .
بالاترین میزان ارزش صادرات خدمات فنی ومهندسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۰ به میزان ۴٫۲ میلیارد دلار ثبت شد که پس از آن با توجه به شدت تحریم ها و موانع بین المللی روند نزولی پیدا کرد .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.