مرکز پژوهشی ژئوتوریسم پشتوانه علمی ژئوپارک ارس

مرکز پژوهشی ژئوتوریسم پشتوانه علمی ژئوپارک ارس

رئیس مرکز پژوهشی ژئوتوریسم منطقه آزاد ارس گفت : مراحل راه اندازی این مرکز پژوهشی در حال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افتتاح این مرکز پژوهشی در محدوده منطقه آزاد ارس باشیم.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ، داود مختاری با اعلام خبر گفت : بعد از طی پروسه دو ساله ، اولین پژوهشکده ژئوتوریسم در کشور شامل دو گروه پژوهشی گردشگری نواحی ژئومورفولوژیک و اکوتوریسم با همکاری سازمان منطقه آزاد ارس و دانشگاه تبریز از وزارت علوم اخذ مجوز شد .
وی با تاکید بر اینکه معرفی یک منطقه در سطح جهانی با تبلیغات و ایجاد مقبولیت جهانی امکان پذیر است گفت : بر اساس مطالعات انجام شده ژئوپارک ارس پتانسیل لازم را برای مطرح شدن در سطح جهانی دارد و مرکز پژوهشی ژئوتوریسم ارس پشتوانه علمی این ژئوپارک خواهد بود.
استادیار دانشگاه تبریز معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه آزاد ارس در قالب ایده علمی را از وظایف مرکز پژوهشی ژئوتوریسم اعلام کرد و افزود : سرمایه گذاران حوزه گردشگری به دنبال مستندات علمی و آماری برای توسعه ایده های سرمایه گذاری هستند و بخشی از اهداف مرکز پژوهشی ژئوتوریسم ارس ایجاد بانک اطلاعات جامع در این خصوص است .
مختاری گفت : رسالت دیگر این مرکز معرفی توانمندی های بالقوه و مستور گردشگری منطقه آزاد ارس به جهان و سرمایه گذاران حوزه گردشگری است
مدیر امور گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این نشست گفت : تفاهم نامه منعقد شده شامل برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت است و برگزاری کارگاهای آموزشی و همایش های مرتبط جزء برنامه های کوتاه مدت سالجاری است .
مهدی عباسی با اشاره به اینکه طرح جامع ژئوپارک ارس در حال تهیه و تکمیل است، گفت : شروع فعالیت مرکز پژوهشی ژئوتوریسم ارس در ۴ گام تعریف شده است که در گام اول محل استقرار مرکز تهیه و تجهیز می شود.
وی افزود : در گام دوم فراخوان طراحی لوگوی این مرکز پژوهشی انجام شده و میزبانی همایش سالانه ژئوتوریسم و دوره آموزشی برای مخاطبین خاص گامهای بعدی فعالیت های این مرکز می باشند .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.