نرخ بیکاری همانند تورم، تک رقمی می شود

نرخ بیکاری همانند تورم، تک رقمی می شود

به گزارش جلفابازار «محمدرضا نعمت زاده» عصر امروز(سه شنبه) در همایش «کارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی» در محل سالن نگین تهران، افزود: سال گذشته، سال دشواری از نظر اقتصادی برای دولت یازدهم بود.
وی ادامه داد: سال ۱۳۹۳ وضعیت صنعت و معدن بهتر بود به طوری که بخش صنعت ۶ و بخش معدن ۹ درصد رشد داشت اما پارسال در بخش صنعت با رشد منفی مواجه بودیم.
وزیر صنعت با تاکید بر اینکه سال ۹۵ سال اقدام و عمل برای دولت تدبیر و امید است، افزود: از نهم فروردین امسال، دولت تکالیف دستگاه ها را مشخص و به آنها ابلاغ کرد. وی گفت: برنامه ریزی هایی برای استفاده از تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است تا بتوانیم بنگاه های خرد و متوسط را از این طریق توسعه دهیم.
نعمت زاده اضافه کرد: با برنامه ها و طرح هایی که پیش بینی شده، حداقل ۲۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.
وی همچنین از تخصیص ۱۰میلیارد دلار برای حمایت از صادرات غیرنفتی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: در صورتی که مدیریت به درستی انجام شود می توانیم اقتصاد کشور را در بخش های بین الملل فعال سازیم.
به گفته وزیر صنعت، مشکلات فقط از طریق سرمایه گذاری حل نمی شود و به مدیریت درست و اصولی نیاز است.
وی با اشاره به مصوبات امروز شورای عالی اشتغال، آن را بسیار امیدوار کننده دانست و گفت: دولت با توجه مشکلات اقتصادی به ارث رسیده از از دولت گذشته، باید تلاش بیشتری برای رفع آنها بکند و تدابیر جدید برای بهبودشان اتخاذ کند.
وی تاکید کرد: شرایط کشور از کار و تولید دشوار است؛ واحدهای بدهکار کم نیست اما سازمان تامین اجتماعی دفترچه های تامین اجتماعی واحدهای یاد شده را تمدید کند تا مشکلات این واحدهای افزایش بیشتری نیابد.
در پایان این همایش از شماری نمایندگان کارگری تقدیر شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.