برق نیروگاه اتمی بوشهر به بورس رسید

برق نیروگاه اتمی بوشهر به بورس رسید

به گزارش جلفابازار پایگاه اطلاع رسانی بورس انرژی، برق نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان کالای مشابه و سی و پنجمین عرضه‌کننده برق در تابلو برق بورس انرژی ایران پذیرش شد.
افزون بر نیروگاه اتمی بوشهر و ۶ نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان که عرضه‌کنندگان دولتی برق در بورس انرژی ایران محسوب می‌شوند سایر عرضه‌کنندگان برق ۲۷ نیروگاه خصوصی را شامل می شوند که در سمت عرضه در بازار برق بورس انرژی ایران فعالیت می‌کنند.
در سمت تقاضا نیز افزون بر ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق بالغ بر ۹ شرکت خرده فروشی برق فعالند.
از زمان تاسیس بورس انرژی ایران و آغاز فعالیت بازار برق این بورس تاکنون بالغ بر ۲۹ میلیون مگاوات ساعت برق به ارزش حدود ۱۱ هزار میلیارد و ۳۶۴ میلیون ریال در این بورس معامله شده است که انتظار می‌رود با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد افزایش قابل توجه سهم معاملات برق در سال ۱۳۹۵ در این بورس باشیم.
از مهمترین برنامه‌های امسال بورس انرژی ایران به منظور توسعه و تعمیق معاملات برق می‌توان به فراهم آوردن امکان حضور مصرف‎کنندگان بزرگ برق بالای پنج مگاوات در بازار برق بورس انرژی ایران، تامین مالی به منظور اجرای طرح‎های افزایش بازدهی و اجرای طرح‎های توسعه‎ای صنعت برق با استفاده از اوراق سلف موازی استاندارد برق، راه‌اندازی صندوق‌های پروژه و گسترش فعالیت شرکت‎های خرده‌فروشی برق اشاره کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.