ترافیک سنگین در جاجرود-تهران

ترافیک سنگین در جاجرود-تهران

ترافیک در جاجرود-تهران سنگین و در کرج-مرزن آباد و آزادراه تهران-کرج نیمه سنگین گزارش شده است.

به گزارش جلفابازار آخرین وضعیت ترافیکی محورهای برون شهری نشان می‌دهد که جاجرود – تهران با ترافیک سنگین و شهریار (دپو) – تهران با ترافیک نیمه سنگین روبرو است. همچنین در استان البرز محورهای آزادراه کرج – تهران کیلومتر۲۵، کرج – چالوس مقطع پورکان، آزادراه کرج – قزوین (ترمینال کلانتری)، آزادراه تهران – کرج کیلومتر۲۵، آزادراه کرج – تهران پل کلاک و آزادراه قزوین – کرج (گلشهر) با ترافیک نیمه سنگین مواجه است.

براین اساس، ترافیک در ساری – قائمشهر و کرج – مرزن آباد در استان مازندران، نیمه سنگین گزارش شده است.

افزایش ۳.۱ درصدی تردد در محورهای برون شهری

بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

کل تردد ثبت‌ شده‌ در شبانه‌روز گذشته‌‌ بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی‌ از ۱۷۳۸ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۳.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۸ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ الی ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده‌های کشور در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه ‌قزوین-کرج، ‌ ‌آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، ‌‌‌ آزادراه کرج-قزوین، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران، آزادراه ساوه-‌تهران، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت، مسیر تبریز-ایلخچی و محور تهران-شهریار.

محدودیت‌ ترافیکی جاده‌‌های منتهی به شمال تا روز ‌جمعه ۱۰ اردیبهشت‌

‌تردد موتور‌سیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۲/۰۸ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۲/۱۰ از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محورتهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتور‌سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۲/۱۰ از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۲/۱۰ ‌از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (دزدبن) به سمت کرج به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع ‌است.

در محور هراز‌ تردد همه تریلرها کماکان ممنوع ‌است.

‌تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ ‌روزهای‌ پنجشنبه و جمعه ‌هفته جاری ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای چهارشنبه و جمعه‌ از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مشکلات جوی‌

محور شمشک – دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران‌‌ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و باران و احتمال ریزش کوه‌ مسدود‌ است.

محور رودان-بندرعباس (مسیر رفت) ‌ واقع در استان هرمزگان‌ از مورخ ۱۲ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی از مسیر برگشت به صورت دو طرفه امکان‌پذیر ‌است.

محور سی سخت – بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۲۵ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی‌ با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود.

آزادراه رشت-قزوین باند رفت محدوده توتکابن به رودبار نرسیده به تونل نصفی‌ واقع در استان گیلان، از مورخ ۲۳ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل جلوگیری از وقوع رانش ناشی از اختلاف سطح ایجاد شده مسیر مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم رستم آباد – رودبار انجام می‌گیرد.

کمربندی دهلران-اندیمشک ‌واقع در استان ایلام‌ از روز ۲۶ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

محور اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آب گرفتگی مسدود است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

آزادراه قزوین-کرج-تهران (باند جنوبی‌ غرب به شرق) ‌ مقطع واقع در استان البرز‌ از روز ۴ اردیبهشت ۹۵ تا ۷ اردیبهشت ۹۵ (روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه) و از روز ۱۱ اردیبهشت ۹۵ تا ۱۳ اردیبهشت ۹۵ (روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه) از ساعت ۲۳:۰۰ الی ۰۴:۳۰ بامداد روز بعد به دلیل اجرای عملیات نصب سازه نگهبان پل قدیم فردیس، انسداد باند جنوبی و هدایت آن به میدان شهید سلطانی و جاده مخصوص انجام می‌شود.

محور هراز‌ واقع در استان‌های مازندران و تهران از مورخ ۶ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۲۰ الی ۵ بامداد به غیر از روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه‌ و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات تعریض وبهسازی واحداث ۲ دستگاه پل قوسی و عملیات خاکبرداری نقاط حادثه خیز، محدوده شنگلده تا گزنک (حدفاصل کیلومتر ۷۳ تا۲۰۰+۷۶‌) و محدوده چلاو (پیچ پرن) ‌ محور مسدود و تردد از محورهای فیروزکوه وکندوان انجام می‌شود.

محور امیدیه – جایزان، واقع دراستان خوزستان‌ به‌دلیل اجرای عملیات ترمیم جاده اصلی‌ حدفاصل کیلومتر ۳ الی ۶۰۰+۷ ‌از ۲۱ فروردین لغایت ۲۱ خرداد ۹۵ به صورت ۲۴ ساعته مسدود است و تردد از محور جایگزین امیدیه – آغاجاری – چم نظامی – جایزان انجام می‌شود.

در محور دماوند ـ فیروزکوه‌ واقع در استان تهران، از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۳۱ خرداد ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۸ و روز‌های چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته، به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حفاظتی پلیمری، حد فاصل جابان تا هنرستان کشاورزی آئینه ورزان، تردد همزمان با اجرای عملیات‌‌ و رعایت احتیاط انجام می‌شود. ‌

محور کرج – چالوس (کندوان) ‌‌ از مورخ ۲۱ فروردین تا ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۶ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در ‌آزاد‌راه تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا دو شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ و روز سه‌شنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل عوارضی تا پایان حوزه استحفاظی اداره راه وشهرسازی استان تهران، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

محور قدیم تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۳ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا ‌دو‌شنبه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۷ و روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تا ساعت ۱۲ ‌به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل کهریزک تا پلیس‌راه حسن آباد، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – ساوه، واقع در استان تهران‌ از مورخ ۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره) ‌ واقع در استان تهران‌ از روز ۵ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا‌ سه‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.