زیتون‌های کنسروی روی دست تولیدکنندگان باقی ماند

زیتون‌های کنسروی روی دست تولیدکنندگان باقی ماند

عضو شورای ملی زیتون با بیان اینکه زیتون‌های کنسروی تولید شده در دو سال گذشته روی دست تولیدکنندگان مانده است، گفت: ما نتوانستیم در روسیه بازاری برای محصول خود پیدا کنیم.

به گزارش جلفابازار به نقل از نادر جلالت زیتون‌های کنسروی تولید سال ۹۳؛ روی دست تولیدکنندگان مانده بود و همین امر باعث شد تمایلات به تولید روغن بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه برخی تولیدکنندگان زیتون کنسروی موفق به فروش محصول تولیدی خود در سال ۹۴ هم نشدند، افزود: در حال حاضر این تولیدکنندگان، دغدغه فروش محصول خود را دارند.

عضو شورای ملی زیتون اظهارامیدواری کرد: با توجه به شرایط پیش آمده امسال هم تولیدکنندگان به سمت تولید روغن حرکت کنند و ما باز هم شاهد افزایش در این زمینه باشیم.

جلالت با بیان اینکه متاسفانه ما موفق نشدیم در روسیه بازاری برای محصول زیتون خود پیدا کنیم، گفت: هزینه‌های تولید ما بالاست و نمی‌توانیم با کشورهایی مانند ترکیه در این زمینه رقابت کنیم.

عضو شورای ملی زیتون کشور با اشاره به اینکه آمار دقیق میزان تولید این محصول باید توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود، گفت: سال ۹۳ حدود ۴ هزارتن روغن زیتون در کشور تولید شد که این میزان در سال گذشته حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشته است.

جلالت، میزان تولید زیتون کنسروی در سال ۹۳ را هم حدود ۷۰ هزارتن اعلام کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.