استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های علمی، تخصصی و دانشگاهی این استان ، خواستار حضور و فعالیت شرکت های دانش بنیان سراسر کشور در این استان شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های علمی، تخصصی و دانشگاهی این استان ، خواستار حضور و فعالیت شرکت های دانش بنیان سراسر کشور در این استان شد.

اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در سیزدهمین کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران در تبریز، با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مجوز ایجاد و راه اندازی منطقه ویژه علم و فناوری را در تبریز صادر کرده است، اظهار کرد: این منطقه تنها مرکز تجاری سازی علم و تحقیق در ایران خواهد بود.
وی گفت’ اگر شرکت های دانش بنیان به تدریج فعالیت های تجاری و بازرگانی خود را به این منطقه سوق دهند، دستاوردهای بزرگی نصیب کشور خواهد شد.
به گزارش جلفابازار، تمامی قوانین مربوط به مناطق آزاد تجاری و صنعتی در منطقه ویژه علم و فناوری تبریز نیز حاکم بوده و شرکت های علم و تحقیقاتی و مراکز پژوهشی به راحتی می توانند از مزیت های این منطقه برای تجاری سازی فعالیت های علمی خود بهره مند شوند.
جبارزاده ، یکی از رسالت های مهم و محوری شرکت های دانش بنیان را خلق ثروت برای کشور دانست و یادآور شد: منطقه ویژه علم و فناوری تبریز می تواند با استفاده از ظرفیت های این شرکت ها، با توجه به پیشینه تجارت و بازرگانی در این منطقه، کمک شایان توجهی به بارورسازی اقتصادی آنها بکند.
وی ، بازار ۷۵ میلیونی ایران را زمینه ای بسیار مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان عنوان و اظهارکرد: از آنجائی که تبریز دروازه ورود ایران به اروپا و آسیای میانه و قفقاز است، می توان با تجاری سازی این دستاوردها موجب رشد و رونق اقتصادی در کل کشور شد.
جبارزاده به فعالان دانشگاهی و صاحبان شرکت های تحقیقاتی و پژوهشی اطمینان داد ، تبریز می تواند کارهای تحقیقاتی آنها را تجاری سازی کرده و منافع اقتصادی و مالی آنها را تامین کند.
سیزدهمین کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران با حضور استادان و متخصصان این شاخه از علم پزشکی امروز/ سه شنبه/ در تبریز آغاز به کار کرد.
این کنگره سه روزه تا ۱۰ اردیبشهت ماه در محل مجتمع رفاهی و تفریحی پتروشیمی تبریز ادامه دارد و علاوه بر برگزاری نشست های علمی و تخصصی ، کارگاه ها و نمایشگاهی نیز از آخرین دستاوردهای علم ایمونولوژی و آلرژی در کشور، برپا شده است.
از میان ۸۰۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه این کنگره ، تعداد ۲۰۰ عنوان مقاله را برای ارایه در طول برگزاری کنگره شده و بقیه آثار نیز در پوستری جداگانه منتشر شده است.
برپائی تعداد ۳۰ پنل تخصصی در طول برگزاری کنگره و کارگاه ها و نمایشگاه های تخصصی از برنامه های جنبی این کنگره است.
ایمونولوژی یا ایمن شناسی یکی از شاخه‌های زیست‌ پزشکی علم طب است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت در برابر عوامل بیماری زا می ‌پردازد.
این علم هم به جنبه های فیزیولوژیک پاسخ دفاعی بدن به عوامل بیگانه و هم به جنبه های پاتولوژیک سیستم ایمنی مانند بیماری های خودایمنی، حساسیت، نقص ایمنی، واکسیناسیون و پیوند اعضاء می‌ پردازد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.