معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: طرح بازآفرینی شهری در میانه تصویب شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: طرح بازآفرینی شهری در میانه تصویب شده است.

به گزارش جلفابازار ، حمید شکری روز سه شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و ساماندهی اطراف حرم امامزاده اسماعیل(ع) میانه با بیان اینکه در ۴ نقطه از شهر میانه ساخت و ساز غیر مجاز شده که با اصول شهرسازی مغایرت داشته و طرح تفصیلی شهر از جمله معابر، خیابان ها و فضاهای عمومی در آن رعایت نشده است، افزود: تمامی طرح ها باید در قالب طرح بازآفرینی شهری پایدار ایجاد شود.
وی با بیان اینکه هدف از طرح بازآفرینی،تامین کمبودها و انجام اموری است که از طریق آن بتوان به ساماندهی وضعیت شهر کمک کرد ، افزود: شهرداری موظف است با همکاری نیروی انتظامی پلیس ساختمان را تشکیل داده و با ساخت و سازهای غیرمجاز به طور جدی مقابله کند.
شکری عدم صدور پروانه از سوی شهرداری به زمین های قولنامه ای را معضل بزرگ شهرستان عنوان کرد و افزود: این امر سبب افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز شده است.
وی در مورد ساماندهی اطراف حرم امامزاده اسماعیل (ع) با اشاره به اینکه از ۱۰ سال پیش طرح ساماندهی اطراف امامزاده اسماعیل(ع) مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفته و مصوب شده است، افزود: در این خصوص طی قراردادی فرمانداری ویژه میانه در حدود ۶۲ هکتار از زمین های خود را به سازمان عمران و بهسازی شهری وابسته به وزارت راه و شهرسازی برای اجرای این طرح اختصاص داده است اما تا به حال اقدامی صورت نگرفته است.
شکری از فرصت یکماهه شهرستان به سازمان عمران و بهسازی شهری در راستای اجرای مصوبه خبرداد و افزود: در غیر این صورت سازمان باید سند زمین های تحویلی را برگردانده و تحویل شهرستان دهد تا با هماهنگی شهرداری و به صحنه کشاندن مردم به اجرای طرح بپردازیم.
وی گفت: تعدادی از این طرح ها از طریق بودجه دولتی و بودجه دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری، آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان اجرا خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.