استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مصمم به رونق بخشی تولید و اقتصاد استان هستیم گفت: امسال در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان تلاش خواهیم کرد تا رتبه اول کشور را بدست آوریم .

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مصمم به رونق بخشی تولید و اقتصاد استان هستیم گفت: امسال در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان تلاش خواهیم کرد تا رتبه اول کشور را بدست آوریم .

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده عصر چهارشنبه در دیدار با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان افزود: خوشبختانه در آذربایجان شرقی دو جناح و قطب کارگر و کارفرما وجود ندارد و هر دو اینها در کنار هم با همدلی و صمیمیت در خدمت تولید، رشد اقتصادی و توسعه استان هستند.
وی ادامه داد: هر کارفرمای خوب در کارنامه کاری خود سابقه کارگری دارد و به همین دلیل مشکلات کارگری را درک می کند.
جبارزاده اظهار کرد: فرهنگ کار در بین ما آذربایجانی ها از قدیم رسوخ داشته و به پرکاری شهرت داریم .
وی گفت: مسایل مهمی که بخش کارگری و کارفرمایی با آن مواجه هستند را بخوبی درک می کنم و نسبت به حل این مسایل در استان تلاش می کنم.
جبارزاده اظهار کرد: اگر به بند بند مبحث اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر ان تاکید دارند توجه شود بطور یقین دریافتی کارگر و کارمند هزینه های زندگی را تامین خواهد کرد.
وی اضافه کرد: اگر چرخ زندگی کارگر و کارفرما بچرخد و تولید افزایش یابد جامعه کارگری نخستین بخشی است که از این رونق متنعم می شود و برای رونق تولید باید کارگران و کارفرمایان همت کنند.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اگر بناست در استان رقابتی انجام شود باید در عرصه خدمت به مردم، رونق اقتصادی، توسعه صادرات و راه اندازی واحدهای تولیدی باشد.
وی با اشاره به اینکه ۶۵۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان وجود دارد، گفت: در پایان سالجاری این رقم باید افزایش یابد تا نرخ بیکاری کاهش یابد.
جبارزاده با اشاره به نرخ بیکاری در قبل از روی کار امدن دولت تدبیر و امید گفت: خوشبختانه نرخ بیکاری در دو سال گذشته کاهش یافته و متوسط نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی به نسبت کشور نیز پایین تر است و در این مدت واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است.
وی اضافه کرد: مصمم هستیم واحدهای تولیدی که قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به دلایل مختلف تعطیل شده را تا پایان سال جاری راه اندازی کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: نیروی کار بزرگترین سرمایه ما در اقتصاد مقاومتی و تکیه گاه اصلی ما در تحقق آن است و با توجه به مهارت، توان و غیرتی آذری که داریم خواهیم توانست در سالجاری به عنوان استان برتر کشور در اقتصاد مقاومتی عمل کنیم.
وی در خصوص واگذاری صنایع به بخش خصوصی اظهار کرد: باید خصوصی سازی انجام شود و موضوعی که نسبت به ان حساس هستیم اهلیت آن است.
وی تاکید کرد: به هیچ یک از واگذاری های که در استان انجام می شود بی تفاوت نیستیم.
جبارزاده گفت: شناسایی افراد قانون گریز برای سالم سازی محیط ضروری است و به دنبال حذف رانت، باند بازی و جناح بازی هستیم و مطابق قانون با افراد خاطی برخورد می شود.
وی با بیان اینکه بیکاری ام الفساد است، گفت: به نظر من قرار داد موقت کار بهتر از بیکاری است و مخالف این نوع قرار داد نیستم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.