مدیر منطقه علم و فن آوری ربع رشیدی گفت : بنیاد حامیان توسعه فن آوری آذربایجان در تبریز به زودی با هدف توسعه و حمایت از فن آوری در آذربایجان شرقی تشکیل می شود .

مدیر منطقه علم و فن آوری ربع رشیدی گفت : بنیاد حامیان توسعه فن آوری آذربایجان در تبریز به زودی با هدف توسعه و حمایت از فن آوری در آذربایجان شرقی تشکیل می شود .

به گزارش جلفابازار علی جهانگیری شامگاه چهارشنبه در دیدار با دانشگاهیان نخبه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: فن آوری های مختلف همواره در زندگی و رفاه مردم نقش تعیین کننده دارند و از اهمیت برخوردار است .
وی با تاکید بر تجاری کردن فناوری‌ها و ایده‌های دانشجویان، خاطرنشان کرد: بنیاد حامیان توسعه فناوری آذربایجان راهنمایی و مشخص کردن مسیر برای دانشجویانی که ایده‌هایی نو در دست داشته و آماده ثبت و اجرای ایده را بر عهده خواهد داشت.
وی افزود: در حال حاضر افرادی هستند که از لحاظ فنی بسیار ماهر بوده ولی در زمینه اقتصاد تجربه لازم و کافی را ندارند و بعد از به نتیجه رسیدن ایده، درصدد فروش و اجراست و چون طرز رفتار در بازار را به خوبی نمی‌داند، باعث می‌شود ارزش و اعتبار ایده و فناوری ضایع شده و فرد از به ثبت رساندن ایده خود در آذربایجان شرقی و حتی در ایران، ناامید شود.
جهانگیری اظهار کرد: وجود مشاوران و افراد با تجربه در این بنیاد باعث به ثبت رساندن ایده‌های نو، مشاوره و راهنمایی افرادی که در حال طراحی و ساخت فناوری تازه‌ای هستند، می شوند و در صورت لزوم کمک‌های مالی به افرادی که ایده‌های نو دارند را انجام می دهد .
وی همچنین با اشاره به رتبه علمی ایران در سطح دنیا، گفت: سطح علمی کشور ایران در سطح جهانی قابل توجه است ولی متاسفانه این روند علمی را وارد اقتصاد نکردیم، ورود دانش علمی به چرخه اقتصاد می‌تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته و دانشجویانی که بعد از تحصیل بی کار هستند را شاغل و به کار تشویق شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.