مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت ۳۰۰ پرونده در مورد مشکلات مربوط به تغییرات کاربری موقوفات داریم .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت ۳۰۰ پرونده در مورد مشکلات مربوط به تغییرات کاربری موقوفات داریم .

به گزارش جلفابازار روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام علی مصائبی روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری کارگروه حل اختلاف اوقاف استان و شهرداری تبریز، اظهار کرد: اولین نشست کارگروه حل اختلاف‌های بین اداره کل اوقاف و شهرداری برگزار و مقرر شد مسائل و مشکلات به صورت منطقه ای با شهرداران مناطق حل و فصل شود.
وی افزود: بر این اساس سه شنبه هفته آینده جلسه‌ای با شهردار منطقه یک خواهیم داشت تا مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح و رفع کنیم .
حجت الاسلام مصائبی با بیان اینکه شهرداری تبریز قول همکاری صد درصدی برای رفع مشکلات را داده است، تاکید کرد: این مسائل و مشکلات جزئی است که برای مثال مربوط به تخریب مسجد برای راه سازی و یا تغییر کارکرد زمین موقوفه به فضای سبز را می توان نام برد .
وی تاکید کرد: در برخی مناطق به دلیل آشنا نبودن مسئولان به جنبه‌های شرعی موقوفات این مشکلات پیش آمده که با توضیحاتی که به آنها ارائه دادیم قول همکاری را در این زمینه به ما داده‌اند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: موقوفات هیچ گاه نباید تغییر کاربری داده شوند که امید است با همکاری شهرداری این مشکلات برطرف شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.