مستمری دانش آموزان شین آبادواریزشد

مستمری دانش آموزان شین آبادواریزشد

در آتش سوزی مدرسه شین آباد شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی که در سال ۱۳۹۱ (دولت دهم) رخ داد ۲۹ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آنها بر اثر شدت جراحات واردە فوت کردند. انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و موفق نبودن پیوند قطع شد.
به گزارش جلفابازار روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا رستمی گفت: دولت یازدهم درصدد اجرای برنامه ای بود که حقوق و مستمری مادام العمری را برای این دانش آموزان در نظر بگیرد تا مورد حمایت باشند.
وی اظهار داشت: به همین منظور ۸۰ میلیارد ریال( هشت میلیارد تومان) از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعلق گرفت تا برنامه دولت برای حمایت از این دانش آموزان عملی شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: درصد سوختگی این دانش آموزان در کمیسیون پزشکی بررسی شد تا بر اساس آن میزان مستمری تعیین شود.
رستمی در ادامه بیان داشت: بر اساس میزان سوختگی، مستمری این دانش آموزان بین ۶ میلیون تا ۹ میلیون ریال (۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان) تعیین و مقرر شد این مبلغ از تاریخ یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ به حساب این دانش آموزان در بانک رفاه واریز شود. البته وقفه ای در پرداخت پیش آمد که موجب شد این پرداخت ها از بهمن ماه سال گذشته به صورت صددرصد عملی شود که تمامی مبلغ این مستمری از یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ محاسبه و بصورت کلی واریز شده است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: در ابتدای هر سال تامین اجتماعی در خصوص افزایش مستمری ها تصمیم گیری کرده و میزان افزایش را از طریق شورای عالی کار ابلاغ می کند و بر همین اساس میزان افزایش مستمری این دانش آموزان هرساله بر این اساس تعیین خواهد شد.
آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد (از توابع پیرانشهر) یکی از سلسله آتش‌سوزی‌ها به دلیل نقص تجهیزات گرمایشی در مدارس ایران در روز چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ رخ داد.
این حادثه که به جراحت شدید دانش آموزان منجر شد، عوارض روحی و اجتماعی جدی را برای حادثه دیدگان، اعضای خانواده آنها و ساکنان روستا ایجاد کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.