ثبات قیمت انواع میوه درهفته ای که گذشت

ثبات قیمت انواع میوه درهفته ای که گذشت

به گزارش جلفابازاربه نقل از «حسین مهاجران»
امروز در میدان میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم توت فرنگی کرج بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ریال، چغاله بادام ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ریال و چغاله کاشان و شیراز بین سه تا هشت هزارریال، گوجه سبزدرختی ۱۲۰ هزار تا ۱۵۰ هزار ریال و گوجه درختی کاشان سه تا هفت هزار ریال، هندوانه ۶ هزار تا ۱۲هزار ریال، ملون ۱۵ تا ۲۰ هزارریال و طالبی بین ۲۰ تا ۳۰ هزارریال به فروش رسید.
وی اظهار داشت: امروز نرخ هر کیلوگرم کیوی ۱۲ تا ۲۵ هزار ریال، سیب درختی بین ۳۰ تا ۴۵ هزار ریال، پرتقال بین ۴۰ تا ۶۰ هزار ریال بود.
وی با اشاره به افزایش قیمت خیار بوته ای اضافه کرد: امروز هر کیلوگرم خیار بوته ای بین ۲۰ تا ۳۰ هزارریال، خیارگلخانه ای بین ۶هزار تا ۱۰ هزارریال، خیار جیرفت بین ۶ هزار تا ۱۲ هزار ریال و گوجه فرنگی بین ۸ هزار تا ۱۵ هزارریال عرضه شد.
به گفته وی، نرخ هرکیلوگرم سیب زمینی بین ۶ تا هشت هزار ریال، پیاز بین پنج تا ۱۰ هزارریال و انواع سبزی به طور میانگین ۱۱ هزارریال به فروش رسید.
مهاجران گفت: همچنین نرخ هرکیلوگرم موز بین ۵۰ تا ۶۰ هزار ریال و یک کارتن آناناس حدود ۹۰۰ هزار ریال (۹۰ هزارتومان) است.
به گفته وی ، هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم هندوانه بین ۶ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ ریال، ملون بین ۱۵ تا ۲۵ هزارریال، خیار گلخانه ای شش تا ۱۰ هزار ریال و پیاز بین ۶ هزار تا ۱۰ هزار ریال بود.
هم اکنون سالیانه ۱۱۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود که بیش از ۱۶ میلیون تن آن به محصولات باغی اختصاص دارد.
وزارت جهادکشاورزی دولت یازدهم تاکنون مجوزی برای واردات میوه به جزء موز، آناناس و انبه صادرنکرده است

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.