رئیس اداره راه و شهرسازی: بارش برف راه ارتباطی120 روستای هشترود را بست

رئیس اداره راه و شهرسازی: بارش برف راه ارتباطی120 روستای هشترود را بست

مراغه – رئیس اداره راه و شهرسازی هشترود گفت: بر اثر بارش سنگین برف، راه ارتباطی 120 روستا از 180 روستای دارای سکنه این شهرستان بسته شد.
[بارش برف راه ارتباطی120 روستای هشترود را بست]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا علیرضا اوشال، روز پنجشنبه با بیان اینکه تردد در آزاد راه پیامبر اعظم (ص) نیز به کندی انجام می شود، افزود: مسیر هشترود – مراغه نیز دیشب بسته شده بود که با تلاش راهداران بازگشایی شده اما وجود کولاک در این مسیر موجب کندی تردد در این جاده شده است.
وی با بیان اینکه تردد در مسیر هشترود – مراغه بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست، یادآور شد: تردد در جاده های هشترود به میانه، قره چمن، تبریز و چاراویماق نیز با توجه به باز بودن مسیر به کندی انجام می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی اظهار کرد: راهداران این اداره به 250 خودرو و یکهزار و 500 مسافر گرفتار در برف در مسیر هشترود – مراغه در حوالی شهر نظرکهریزی امداد رسانی کردند.
اوشال، ادامه داد: این مسافران دیشب ساعت یک بامداد تا چهار صبح در این محور گرفتار شده بودند که پس از امداد رسانی، به مسیرهای خود ادامه دادند.
وی، با بیان اینکه بیشتر خودروها و مسافران گرفتار در برف، در سفر نوروزی بودند، از مسافران خواست تا بهتر شدن وضعیت جوی از مسافرت اجتناب کنند.
وی، همچنین از مسافران خواست ضمن تجهیز خودروی خود به زنجیر چرخ لباس گرم و آذوقه به همراه داشته باشند.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
از 710 کیلومتر راه روستایی این شهرستان، 310 کیلومتر آن آسفالت، 165 کیلومتر شن ریزی شده و 235 کیلومتر خاکی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.