درگیری فیزیکی نمایندگان حزب اردوغان با کردها در مجلس ترکیه

درگیری فیزیکی نمایندگان حزب اردوغان با کردها در مجلس ترکیه

سخنرانی یک نماینده عضو HDP در مجلس ترکیه و انتقاد وی از نیروهای امنیتی باعث شد تا درگیری‌های شدید فیزیکی میان نمایندگان رخ دهد.

به گزارش جلفابازار به نقل از  خبرگزاری دانشجو، امروز پارلمان ترکیه شاهد درگیری فیزیکی میان نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها و حزب عدالت و توسعه بر سر عملیات های نیروهای امنیتی در جنوب شرق ترکیه بود.

موضوع از آن جا آغاز شد که فرهاد اینجو نماینده شرناخ از حزب دموکراتیک خلق ها در اظهارات خود با انتقاد از عملکرد نیروهای امنیتی ترکیه در عملیات های جنوب شرق عنوان کرده بود که نیروهای امنیتی با اختیارات تامی که از دولت دریافت کرده اند دست به قتل عام شهروندان کرد در جنوب شرق ترکیه می زنند.

 

این سخنان با واکنش بسیار تند نمایندگان حزب عدالت و توسعه روبه رو شد. برخی از نمایندگان حزب عدالت و توسعه به سمت فرهاد اینجو یورش بردند و درگیری های فیزیکی میان نمایندگان دو حزب رخ داد. نمایندگان حزب عدالت و توسعه با سر داد شعارهایی فرهاد اینجو نماینده شرناخ را “تروریست” خطاب کردند که این مسئله با واکنش نمایندگان HDP در دفاع از فرهاد اینجو روبه رو شد.

 

در این درگیری های فیزیکی آیهان بیلگن، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها به همراه هدی کایا، چاغلار دمیرل و بورجو اوزکان چلیک از نمایندگان زن HDP مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. ر اساس اطلاعات به دست آمده از پارلمان ترکیه پس از سخنرانی فرهاد اینجو، نماینده شرناخ از حزب دموکراتیک خلق ها و واکنش تند نمایندگان حزب عدالت و توسعه و ایجاد درگیری فیزیکی میان دو طرف، مجلس این کشور تا روز دوشنبه ۲ می ۲۰۱۶ تعطیل اعلام شد.

 

بعد از درگیری های فیزیکی به وجود آمده در پارلمان ترکیه میان نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها و حزب عدالت و توسعه، مجلس ترکیه تمام فعالیت های خود تا روز دوشنبه را به حالت تعلیق درآورده است. این تعطیلی در شرایطی اعمال می شود که روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه قرار بود طرح های بسیار مهمی مانند طرح لغو مصونیت های قضایی نمایندگان پارلمان ترکیه توسط نمایندگان بررسی شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.