امدادرسانی نیروهای هلال احمر آذربایجان شرقی به 900 مسافر گرفتار در برف و کولاک

امدادرسانی نیروهای هلال احمر آذربایجان شرقی به 900 مسافر گرفتار در برف و کولاک

تبریز – سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: نیروهای امدادی در 24 ساعت گذشته به 900 مسافر گرفتار در برف و کولاک در محورهای مواصلاتی استان امداد رسانی کردند.
[امدادرسانی نیروهای هلال احمر آذربایجان شرقی به 900 مسافر گرفتار در برف و کولاک]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا سعید کنعانی روز پنجشنبه با اشاره به اینکه بدنبال بارش سنگین برف و کولاک، نیروهای این جمعیت به کمک در راه ماندگان شتافتند، گفت: نجاتگران ضمن کمک به حرکت خودروهای گرفتار در برف اقدام به توزیع 400 بسته مواد غذایی ، 100 بسته پتو و اسکان 50 نفر از در راه ماندگان کردند.
وی گفت: در این مدت نجاتگران پایگاه های امداد جاده ای در آزاد راه پیامبر اعظم، محور های تبریز- اهر، تبریز- سراب، سرچم به اردبیل و تبریز – مراغه با انجام چندین عملیات امدادی اقدام به نجات در راه ماندگان و گرفتار در برف و کولاک کردند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از هموطنان خواست با توجه به تداوم بارش برف و وضعیت ناپایدار جوی نسبت به رعایت نکات ایمنی در سفر اقدام و در صورت امکان از سفرهای غیرضرور در محورهای استان پرهیز کنند.
رئیس پلیس راه استان آذربایجان شرقی هم با اعلام اینکه در زمان حاضر تمام راه های اصلی و فرعی استان باز است، گفت: لغزندگی جاده ها باعث وقوع چندین فقره تصادف زنجیره ای و واژگونی خودروها در محورهای استان شد.
بارش برف که از روز گذشته در بیشتر نقاط استان شروع شده همچنان در برخی از محورها ادامه دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.