دردیدارباخانواده شهدا/ استاندار آذربایجان شرقی نخستین عیدی خود را گرفت

دردیدارباخانواده شهدا/ استاندار آذربایجان شرقی نخستین عیدی خود را گرفت

تبریز – اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی چهارشنبه شب با خانواده های دو شهید دیدار و نخستین عیدی خود را از دست همسر شهید هشت سال دفاع مقدس دریافت کرد.
[دردیدارباخانواده شهدا/ استاندار آذربایجان شرقی نخستین عیدی خود را گرفت]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا استاندار آذربایجان شرقی در این دیدارها ابتدا میهمان خانواده سرهنگ خلبان شهید قادر اسدی شد و پای صحبت های همسر و دختر کوچک این شهید والامقام نیروی هوایی نشست.
جبارزاده پس از آگاهی از بیکاری همسر تحصیلکرده شهید قادری به فوریت دستور لازم برای رفع مشکل وی را صادر کرد و از او خواست که به همکاری افتخاری خود با بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی ادامه دهد.
دیدار استاندار آذربایجان شرقی با خانواده های این دو شهید بزرگوار و والامقام در یک روز برفی و در دشواری نفس گیر لغزندگی خیابان های تبریز انجام گرفت.
جبارزاده در دیدار خانواده سرهنگ خلبان شهید قادری از نقش تاثیرگذار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و سال های پس از آن سخن گفت و از جانبازی ها و ایثارگری های حافظان آسمان ایران اسلامی تقدیر کرد.
استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار که در یکی از منازل 10 متری دهم کوی سهند تبریز در جمعی صمیمی و فضایی آکنده از معنویت صورت گرفت، با محبت تمام از وضعیت درسی آناهیتا، دختر مدرسه ای سرهنگ خلبان شهید قادری پرس و جو کرد و ضمن تجلیل از وی وعده داد که در صورت شاگرد اولی جایزه دیگری نیز به او بدهد.
جبارزاده و هیات همراهش پس از تقدیم لوح یادبود به خانواده شهید قادری، راه خود را در امتداد خیابان های برفی تبریز به سمت منطقه ویلاشهر جهت دیدار با خانواده شهید محمد عبدلی حیدری از شهدای گرانقدر هشت سال جنگ تحمیلی پیش گرفت.
انگار آسمان نیز با هیات همراه استاندار در دیدار با خانواده های این دو شهید بزرگوار وطن اسلامی مان همراه و همساز شده بود و دانه های درشت برف را تقدیم آنان می کرد.
دیدار با خانواده شهید عبدلی حیدری نیز در فضایی معنوی و بسیار دوستانه برگزار شد و همسر و فرزندان این شهید سرافراز جبهه های حق علیه باطل با گشاده رویی تمام استاندار و هیات همراهش را پذیرفتند.
شهید عبدلی حیدری چهار فرزند پسر از خود به یادگار گذاشته است و وحید کوچک ترین فرزند آن بزرگوار چهار ماه پس از نایل شدن پدر به فیض شهادت چشم به جهان گشوده است.
وی می گوید که چهار پنج بار پدر را در خواب دیده است.
همسر شهید عبدلی حیدری نیز که در حدود سه دهه پس از شهادت همسر، بار سنگین تربیت چهار جگرگوشه اش را به دوش کشیده است، از فرزندانش بسیار راضی است و می گوید که آنان کوچک ترین ناراحتی مادرشان را تحمل نمی کنند.
استاندار آذربایجان شرقی که محبت عجیبی به خانواده و فرزندان شهدا در دل دارد، اینجا نیز مزاح می کند و می پرسد که وحید فرزند ته تغاری شهید عبدلی حیدری کی ازدواج می کند.
همسر شهید نیز در پاسخ می گوید که برنامه ازدواج فرزند دلبندش را برای سال نو تدارک دیده است.
این دیدار نیز در فضایی دوستانه و معنوی پایان می یابد و جبارزاده و هیات همراهش با خانواده شهید خداحافظی می کنند.
امیر واحدی، فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز، استوار آذر مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان صدا و سیمای مرکز استان و خبرگزاری جمهوری اسلامی و جمعی از مدیران استانداری، جبارزاده را در این دیدارها همراهی کردند.
استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما در خصوص انگیزه دیدارهای قبل از سال نو با خانواده معظم شهدا می گوید: دو روز مانده به تحویل سال نو با گروه های مختلف مردم دیدار می کنم و امسال نیز با برنامه دیدار با خانواده سرافراز شهدا به استقبال سال نو می رویم.
اسماعیل جبارزاده با اشاره به جایگاه والا و بی بدیل شهدا و خانواده های گرامی شان در جامعه اسلامی ایرانی مان، اضافه می کند: امروز به دیدار خانواده های دو شهید بزرگوار آمده ایم تا از برکت دعای خیر آنها در آستانه سال جدید بهره مند شویم.
وی یادآور می شود: اگر امروز ایران اسلامی در منطقه پرآشوب خاورمیانه، جزیره امن است، به برکت خون شهدا و ایثارگری ها و جانبازی های خانواده آنها است.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه می دهد: بر این اساس رسیدن به خدمت خانواده شهدا و تبریک سال نو به آنها یک وظیفه است.
وی ابراز امیدواری می کند که سال جدید شمسی برای تمام مردم کشورمان، استان آذربایجان شرقی و به ویژه خانواده معظم شهدا سالی سرشار از موفقیت و شادی باشد.
خلبان شهید قادری در سال 1388 و شهید عبدلی حیدری در سال 1365 به قافله شهیدان وطن اسلامی مان پیوستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.