شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، همزمان با صعود مجدد قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی افزایشی یافت.
افزایش شاخص بورس فوتسی 100 لندن همزمان با صعود قیمت نفت خام برنت

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن،  همزمان با صعود مجدد قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی افزایشی یافت.

به گزارش جلفابازار ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز پنجشنبه با افزایش ۰٫۰۴درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۲٫۴ واحد افزایش، به ۶ هزار ۳۲۲ واحد رسید.
افزایش ارزش سهام شرکت آنگلوآمریکن و برخی از شرکت های نفتی از جمله علل بالا رفتن ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن بیان شده است.
پوند انگلیس نیز عصر روز پنجشنبه در برابر دلار آمریکا با ۰٫۴ درصد افزایش، در مقابل ۱٫۴۵۹۷ دلار و همچنین با ۰٫۲۵ درصد افزایش در مقابل یورو، در مقابل ۱٫۲۸۷۶ یورو معامله شد.
هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، نیز در پایان معاملات بعد از ظهر روز پنجشنبه در بازار لندن، برای تحویل در آینده، با ۹۶ سنت افزایش به ۴۸٫۱۴ دلار رسید.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی ) نیز روز پنجشنبه با ۷۰ سنت افزایش به ۴۶٫۰۳دلار رسید.
این برای اولین بار در سال جاری میلادی است که قیمت نفت خام در بازار های جهانی تا این سطح افزایش می یابد.
گفته می شود که کاهش ارزش دلار و افزایش ذخایر نفتی آمریکا از جمله علل افزایش ۲ درصدی بهای نفت خام در بازارهای جهانی بوده است
قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن ۲۰۱۴ میلادی که هر بشکه آن در حدود ۱۱۵ دلار بود، تاکنون به دلیل کاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیک به ۷۰ درصد کاهش داشته است.
هر چند از ماه ژوئن گذشته که بهای هر بشکه نفت خام برنت با رسیدن به سطح ۲۷٫۱۰ دلار، به پایین ترین حد در طی ۲۰ سال گذشته رسیده بود تاکنون رشد قابل ملاحظه ای کرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.