رهبر معظم انقلاب کرامت کارگری را تبیین کردند
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی

رهبر معظم انقلاب کرامت کارگری را تبیین کردند

به گزارش جلفابازار ، علی ربیعی پنجشنبه شب در جشن کارگران نمونه استان قم افزود: جامعه ای که اساس آن بر محوریت تولید باشد ،جامعه تولیدگرا و صاحب کرامت خواهد بود و در این زمینه نقش جامعه کارگری بسیار تاثیرگذار است.
وی خاطرنشان کرد: جامعه تولید گرا در مقابل جامعه رانتی مصرف گرا بسیار موفق تر و پیشرفته تر می باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جامعه ای که ارزش ها، پول باشد و دو یا چند دهک از راه بدون تلاش و زحمت به سرمایه برسند و اتومبیل فرزند خانواده برخی افراد ۴۰۰ میلیونی باشد، این جامعه رانتی خواهد بود.
وی ادامه داد: بنیان نظام جمهوری اسلامی، دیدگاه رهبر معظم انقلاب و تلاش دولت بر این استوار است که جامعه ای را سامان دهیم که تولید،کار و تلاش اساس آن باشد و کارها نیز با سهولت انجام شود.
ربیعی ادامه داد: برای کارگران بیش از هر چیز امنیت شغلی، ایمنی کار، معیشت، کار شایسته، کرامت و احترام کارگری مهم است.
وی گفت: تلاش خواهیم کرد که برای فردی که در کشور سرمایه گذاری می کند عزت قائل شویم، نباید شاهد پول های گم شده ای باشیم که امروز محاکمه های برخی از آنها را می بینیم.
وی ادامه داد: کارگران ما برای اینکه در ارزش افزوده کشور تاثیر داشته باشد گاهی عضو بدن خود را از دست می دهند و باید قدر این قشر خدوم را بدانیم.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در سال جاری امید زیادی به ایجاد اشتغال در کشور داریم، ما هم باید مراقب معیشت کارگران، زمین نخوردن کارفرما و اشتغال بیکاران باشیم.
ربیعی با اشاره به ضرورت رعایت ایمنی در محیط کار نیز گفت: بازرسی و ایمنی را از سال ۹۴ در دستور کار قرار دادیم و در کشور روند حوادث رو به کاهش است و در قم نیز ۳۰ درصد کاهش حوادث ناشی از کار داشتیم، کشته و مصدوم شدن حتی یک کارگر برای ما نگران کننده است.
وی همچنین ضرورت ارتقای معیشت کارگران را مورد توجه قرار داد و گفت: متاسفانه مزد پایین آمده ولی تورم دو نیم درصد بالا رفته است، ما هر چه تلاش کردیم که مزد از تورم پیشی بگیرد خیلی ناچیز توانستیم تاثیر بگذاریم.
وی گفت: بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان ما حداقل مزد را دریافت می کنند، از سویی هم نمی توان به کارفرما فشار وارد کرد که ۳۰ درصد دستمزد را اضافه کند.
ربیعی یادآورشد: چرا عده ای می دانند این اقدام شدنی نیست ولی به خاطر مشی سیاسی با دولت، فشار وارد می کنند که این اتفاق بیفتد؟
وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر کمی دیرتر به داد صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی رسیده بودیم؛ این صندوق با مشکلات جدی روبرو می شد.
وی ادامه داد: ما با خدای خود وعده کردیم و نگذاریم یک ریال از این پول به غیر از آنکه حقش است، برسد.
ربیعی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم از فقر، نابرابری و زندگی های سخت جلوگیری کنیم، رسالت ما کاستن از رنج ها و کاستی ها می باشد.
در این مراسم از برخی از فعالان جامعه کارگری استان قم طی مراسمی با حضور وزیر تعاون و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تجلیل شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه با سفر به شهر مقدس قم با مراجع عظام تقلید دیدار و در برخی جلسات از جمله شورای اداری استان قم شرکت کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.