مدیرکل دفترنظارت برشرکت‌های هواپیمایی
مسئولیت سلامت بارهمراه مسافربا شركت های هوایی است

مدیرکل دفترنظارت برشرکت‌های هواپیمایی

چندی پیش رئیس پلیس فرودگاه های کشور از دستگیری یک باند سارقان بارهمراه مسافر خبر داد و گفت: ۱۶ نفر از کارکنان یکی از شرکت های خدماتی که مسئولیت جابجایی بار مسافران را داشتند به جرم سرقت از چمدان های مسافران به مبلغ چهارهزار میلیون ریال دستگیر شدند.
به گزارش جلفابازار به نقل از «حسن مهری»  اعضای این باند هنگام انتقال بار از سالن مسافر به هواپیما از خلاء زمانی استفاده و مدارک، کارت های بانکی، طلا و ارز مسافران را از چمدان ها سرقت می‌کردند.
درهمین رابطه مدیرکل دفترنظارت برشرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها و موسسه های هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری امروز (جمعه)  شرکت های هوایی به دریافت بار همراه مسافر طبق مقررات هوانوردی ملزمند و باید بار همراه مسافر را پس از رسیدن به مقصد به صورت صحیح و سالم به مسافر تحویل دهند.
«مرتضی دهقان» افزود: شرکت های هلدینگ در فرودگاه ها طبق قراردادهای امضا شده مسئول انتقال بار به هواپیما و تخلیه آن به شمار می روند اما در نهایت مسئولیت سلامت بار همراه مسافر با شرکت های هوایی است.
وی تاکید کرد با وجود استقرار نیروهای انتظامی و حراست در فرودگاه های کشور، سیستم های هوشمند و دوربین های زیادی در فرودگاه ها نصب شده است؛ با این همه، شرکت های هوایی مسئولیت هرگونه خسارت به بار مسافر را بر عهده دارند.
وی گفت: با این همه، مسافران هنگام سفربا هواپیما باید درباره بسته بندی بارخود دقت لازم را داشته باشند و اگر مشکلی وجود داشت، می توانند در پایانه های فرودگاه ها نسبت به بسته بندی مناسب آن اقدام کنند تا وسایل آنان سالم به مقصد برسد.
دهقان اضافه کرد: مسافران نباید پول نقد طلا و کالاهای ارزشمند خود را در بار بگذارند، مگر اینکه موضوع را به متصدیان امراطلاع دهند تا اگر مشکلی پیش آمد شرکت بتواند خسارت وارد شده به بار مسافران را پرداخت کند.
وی گفت: درصورتی که بارمسافر در فرودگاهی کم شد مسافر باید در اسرع وقت مراتب را به دفتر شرکت هوایی اطلاع دهد و با تکمیل فرم های مربوط، پس از تحویل آن برای پیگیری های بعدی، رسید دریافت کند.
مدیرکل دفتر نظارت برشرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها و موسسه های هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در صورتی که مسافری مدعی شود خسارت وارد شده بیش از مبلغ پرداخت شده از سوی شرکت هوایی است، می تواند شکایت خود را در مراجع قضایی مطرح کند تا به آن رسیدگی شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: درصورتی که مسافر نتواند خسارت خود را از شرکت های هوایی اخذ کند یا به شکایت آنها از سوی شرکت های هوایی رسیدگی نشود، مسافر می تواند موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهد تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
رئیس پلیس فرودگاه های کشور نیز توصیه کرد: شهروندان به هیچ وجه کارت بانکی، مدارک و گذرنامه خودرا در چمدان ها قرار ندهند زیرا براساس تعهدات بین المللی شرکت های مسافربری براساس وزن کاهش یافته از بار مسافران خسارت سرقت را پرداخت می‌کنند و از آنجا که کارت های بانکی و پول وزن کمی دارد، خسارت زیادی به مسافران پرداخت نمی‌شود.
آنگونه که مهری اعلام کرد باند ۱۶ نفره دستگیرشده، تاکنون به ۵۰ فقره سرقت به ارزش چهار میلیارد ریال اعتراف کرده اند اما این باند براساس شکایت ها مبلغ هشت میلیارد ریال از بار مسافران سرقت کرده است.
این باند، در پی مراجعه یکی از اعضا به صرافی فرودگاه امام خمینی(ره) برای خرید ارز با استفاده از ۲۷۰ میلیون ریال مبلغ برداشت شده از یک کارت بانکی مسروقه به وسیله دوربین های مدار بسته فرودگاه شناسایی و دستگیر شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.