حماسه حضور در استان مرکزی
سرانگشتان آبی بار دیگر نقش ماندگار همدلی را ترسیم می‌کنند

حماسه حضور در استان مرکزی

اراک-امروز روزی است که انگشتان رنگین مردم شهرستان های اراک، کمیجان، خنداب، ساوه، زرندیه و شازند، طرح مِهر می زنند ونقش ماندگار همدلی را ترسیم می کنند تاحماسه هفتم اسفندماه بار دیگر تکرارشود.

جلفابازار- گروه استان ها: حماسه حضور مردم ولایتمدار و انقلابی استان مرکزی در انتخابات دور دوم مجلس دهم، از ساعت هشت روز دهم اردیبهشت ماه، در شعبه های اخذ رای سه حوزه به دور دوم راه یافته این استان به منصه ظهور نشست و همچنان نیز پرازدحام تر از ساعات اولیه ادامه دارد.

هوای اردیبهشتی شش شهرستان استان مرکزی امروز با حضور پرشور و شعف مردم در پای صندوق های رای بهاری تر شد و مردم با سعه صدر در صف های طولانی اخذ رای، پایبندی خود به آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و شهدایی که در این راه جان نثار کرده اند را به اثبات رساندند.

حضور قشرها و رده های سنی مختلف مردم، از رای اولی ها گرفته تا مردان و زنان کهنسال حماسه ای همه گیر و زیبا را در شعب اخذ رای استان رقم زده و همگی عشق به کشور و نظام اسلامی و وفاداری به خون شهیدان را عامل این حضور پرشور خود می دانند.

همزمان با مرکز استان، رای گیری در پنج شهرستان دیگر شامل ساوه، زرندیه، شازند، کمیجان و خنداب ادامه دارد و در برخی شعب لحظه به لحظه بر ازدحام جمعیت رای دهندگان افزوده می شود.

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای ۳حوزه انتخابیه دور دومی استان مرکزی

انتخابات دور اول مجلس دهم در استان مرکزی تکلیف سه حوزه انتخابیه را روشن کرد و شش کاندیدا را نیز برای رقابت تکیه بر صندلی بهارستان، به مرحله دوم انتخابات فرستاد.

شمارش آرای انتخابات مجلس دهم در اسفندماه۹۴، استان مرکزی را در لیست ۲۱ استانی قرار داد که باید برگزار کننده دور دوم انتخابات باشد و در دو حوزه انتخابیه «ساوه و زرندیه» و «شازند» هیچ کاندیدایی نتوانست بیش از یک چهارم آراء را از آن خود کند.

همچنین در حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب»نیز که تنها حوزه صاحب دو کرسی بهارستان در استان مرکزی است، منتخب اول مشخص شد اما رقابت میان نفر دوم و سوم، در دور دوم انتخابات مجلس دهم تعیین تکلیف می شود.

روند انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی در اسفندماه۹۴، مشارکت بیش از ۶۰ درصدی واجدین شرایط رای دادن در این استان را رقم زد.

در این میان شمارش آرای مجلس شورای اسلامی نتیجه نهایی این انتخابات را در سه حوزه استان مرکزی مشخص کرد و سه حوزه دیگر به دور دوم کشیده شد.

به بیان دیگر صاحبان چهار کرسی از هفت کرسی مجلس در استان مرکزی منتخب و مشخص شدند و شش نامزد دیگر در دور دوم انتخابات مجلس، بر سر سه کرسی باقی مانده رقابت می کنند.

حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در دو شهرستان اراک به عنوان مرکز استان و ساوه به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان مرکزی و همچنین شهرستان های زرندیه، شازند، کمیجان و خنداب بسیار چشمگیر بوده و مردم شهیدپرور و ولایتمدار این شش شهرستان، حماسه ای پرشورتر از دوره های قبل رقم زدند.

 

به خاطر دِینی که به انقلاب دارم برای رای دادن آمده ام

در یکی از شعب اخذ رای اراک، جانبازی که یکی از پاهایش را در دوران دفاع مقدس نثار انقلاب اسلامی کرده و با دو عصا به شعبه رای گیری آمده و در صف انتظار رای دادن است، می گوید: زمانی برای دفاع از کشورم و پایبندی به انقلابم در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کردم و امروز نیز به خاطر دِینی که در خود احساس می کنم برای رای دادن آمده ام و امروز در این جبهه با دشمن مبارزه می کنم.

پسر جوان دیگری که برای اولین بار در انتخابات شرکت می کند و خود برای صحبت پیشقدم شد، اظهار کرد: شرکت در رای گیری برای اولین بار حس بسیار خوبی را از این جهت که خود برای انتخاب فرد مورد نظر تصمیم گیری می کنم در من ایجاد کرده است و خوشحالم که به عنوان یک رای دهنده حتی در خیل عظیم رای دهندگان به اندازه خود نقشی ایفا می کنم و موثر هستم.

زن شوهر جوانی نیز مسئولیت در برابر آینده خود و فرزندانشان را علت حضور در این عرصه اعلام کردند.

اخبار رسیده از سه حوزه انتخابیه استان مرکزی حکایت از آن دارد که رای گیری در شعب اخذ رای روستایی و شهری همچنان با حضور پرشور مردم ادامه دارد و پیش بینی میشود ازدحام جمعیت در ساعات بعد از ظهر بیشتر شود.

در شعب اخذ رای استان اقشار مختلف جامعه از فرهنگیان و کارمندان تا صاحبان مشاغل آزاد و از رای اولی ها تا مسن ترین افراد، در صف های اخذ رای قرار گرفته اند و منتظرند تا با سرانگشتان رنگین خود، نقش همدلی، اتحاد و یکپارچگی را به عنوان عضوی از ملت ایران ترسیم کنند.

۷۰۸شعبه اخذ رای آرای مردم را جمع آوری می کنند

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی: ۷۰۸ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در دور دوم انتخابات مجلس دهم در سه حوزه انتخابیه استان مرکزی، در حال اخذ آراء مردم هستند.

حسن بیگی گفت: دور دوم انتخابات مجلس دهم در استان مرکزی در شش شهرستان از ۱۲ شهرستان این استان در قالب سه حوزه انتخابیه برگزار می شود و ۷۰۸ شعبه اخذ رای در این شش شهرستان برای رای گیری دایر است.

وی افزود: سه حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب»، «ساوه و زرندیه» و «شازند» در استان مرکزی، میزبان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس دهم هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه برای اجرای انتخابات بیش از ۱۰ هزار نفر در این سه حوزه انتخابیه دست اندر کار هستند، افزود: در این دوره نیز همچون انتخابات گذشته عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، نیروهای نظامی و انتظامی همکاری دارند.

حسن بیگی با اشاره به افراد واجد شرایط در انتخابات، گفت: افرادی که از تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۷۷ به قبل متولد شدند در این دوره انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند و افرادی که در مرحله اول موفق به رای دادن نشده اند در دوره دوم می توانند در انتخابات شرکت کنند.

صندوق های اخذ رای سه حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب»، «ساوه و زرندیه» و «شازند» حضور پرشور واجدین شرایط رای در استان مرکزی را به نظاره نشسته اند تا بار دیگر دیار امام خمینی(ره) شاهد تجدید میثاق مردم با آرمان های انقلاب اسلامی و بنیانگذار انقلاب باشد.

شش شهرستان استان مرکزی امروز همراه با ۲۰ استان دیگر، ناظر و شاهد رقم خوردن حماسه ای عظیم و گسترده توسط مردم شهیدپرور و انقلابی این استان است تا دهم اردیبهشت نیز همچون سایر روزهای پرافتخار تاریخ انقلاب ماندگار شود و روز تجلی اتحاد و همدلی میان تمام مردم ایران فارغ از هر دیدگاه و قومیتی باشد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.