برخورد بدون اغماض قضایی با تخلفات انتخاباتی در شهرستان اهر
رئیس دادگستری شهرستان اهر تاکید کرد

برخورد بدون اغماض قضایی با تخلفات انتخاباتی در شهرستان اهر

اهر- رئیس دادگستری شهرستان اهر گفت: به‌هیچ‌عنوان در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی نمی کنیم و با تخلفات انتخاباتی از سوی هر فردی بدون اغماض برخورد جدی خواهیم کرد.

به گزارش جلفابازار حجت‌الاسلام محمدعلی نظری ظهر پنجشنبه در جلسه پیشگیری از جرائم انتخاباتی  شهرستان اهر اظهار داشت: در این مرحله و آزمونی سخت قرارگرفته‌ایم و روزبه‌روز بر حساسیت آن افزوده می‌شود و اقدامات خلاف و تحریک‌آمیز از سوی ستاد هر دو کاندیدا می‌طلبد که موارد و تذکراتی به روسای ستادها داده شود.

وی بابیان اینکه ما و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و همه دست‌اندرکاران امر انتخابات این است که انتخابات را در جوی سالم برگزار کنیم گفت: متأسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که گاهی اصول تبلیغاتی از سوی ستادها رعایت نشده و موجبات ایجاد تشنج را فراهم می‌کند.

نظری با ذکر اینکه برخی اتفاقات انتخاباتی شایسته شهرستان اهر نیست اظهار داشت: من اینجا تأکید می‌کنم که ما به‌هیچ‌عنوان در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی نخواهیم کرد و تخلفات از سوی هر که باشد بدون اغماض برخورد جدی خواهیم کرد.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با اشاره به اینکه هر کاندیدا و رئیس ستادی در برابر حرکات و اقدامات طرفداران خود مسئول‌اند گفت: هر کاندیدا و رئیس ستادی باید با اشراف بر عملکرد اعضای ستاد خو د طرفداران خو آنان را از عواقب کارهای خودآگاه سازند تا خدای‌ناکرده شاهد اعمال ناشایست نباشیم.

الزام به رعایت قانون و مقررات و اصول تبلیغاتی از سوی کاندیداها و ستاد آنان، جمع‌آوری بنرها و پوسترهای خلاف مقررات توسط نیروی انتظامی، عدم ارسال پیامک‌های انبوه با متن غیرمجاز و پرهیز از درج شعارهای تحریک‌آمیز در بنرها و اطلاعیه‌ها، سخنرانان مدعو در برنامه‌ها در برابر سخنان خود مسئول‌اند و نباید از خطوط قرمز عدول کنند، جمع‌آوری سیستم‌های صوتی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند، برخورد با شرارت و حرکات تحریک‌آمیز در کمترین زمان توسط شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی و محاکمه و مجازات آنان ازجمله مصوبات این جلسه بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.