فرماندار مرند: انتقال آب ارس به شهرستان مرند ۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار مرند: انتقال آب ارس به شهرستان مرند ۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار مرند، گفت: انتقال آب ارس به شهرستان مرند و تأمین آب شرب و کشاورزی مرند از مدت‌ها پیش به طول ۳۴ کیلومتر آغاز شده و در چند فاز پیشرفت حدود ۸ درصدی داشته است.

به گزارش جلفابازار، تقی کرمی عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: انتقال آب ارس به شهرستان مرند و تأمین آب شرب و کشاورزی مرند از مدت‌ها پیش به طول 34کیلومتر آغاز شده و در چند فاز پیشرفت حدود 8 درصدی داشته است.

فرماندار مرند افزود: مشکل آب شرب شهرستان و برخی از شهرستان‌ها و روستاهای دیگر با اتمام این پروژه حل خواهد شد اما برای تکمیل آن منابع زیادی نیاز است که از طریق منابع دولتی و جذب سرمایه گذار خصوصی انجام شود.

وی مهم‌ترین مشکل این شهر را عدم تعیین تکلیف تصفیه خانه آب شرب این شهر دانست و گفت: یکی از حیاتی‌ترین طرح‌هایی که برای این شهر نیاز است تکمیل تصفیه خانه آب شرب است.

کرمی با اشاره به سند تدبیر و توسعه این شهرستان گفت: هسته‌های کلیدی زیادی در این سند برای شهرستان ارائه شده که اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی از جمله صنایع خاک چینی، خط تولید کنسانتره از مس، احداث کارخانه فولاد، ایجاد کارخانه الیاف و شیشه و طرح‌های دیگر در این زمینه تعریف شده است.

فرماندار مرند، توسعه گردشگری را هسته کلیدی دیگر سند تدبیر و توسعه شهرستان دانست و گفت: توسعه هتل و محل اقامت مسافران، احداث تله کابین میشو، راه‌اندازی مرکز فروش صنایع‌دستی هم از جمله برنامه‌ها و طرح‌های توسعه گردشگری است.

وی با بیان اینکه ظرفیت ترانزیتی شهرستان مرند بسیار بالاست گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان مرند خواسته اصلی ما بود، برای ایجاد این منطقه 50هکتار از اراضی ملی در مکان مشخص پیشنهاد داده شده که عدم واگذاری این اراضی سبب شده است ایجاد منطقه ویژه اقتصادی به سرانجام نرسد.

در جلسه شورای برنامه‌ریزی مقرر شد که 50 هکتار از اراضی شهرک شماره 2 شهر مرند برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اختصاص یابد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.