نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه مرند و جلفا مشخص شد
نتایج انتخابات

نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه مرند و جلفا مشخص شد

رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه مرند و جلفا با اشاره به مشارکت بیش از ۱۰۵ هزار نفری مردم در دور دوم انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه گفت: شمارش آرا در این حوزه انتخابیه با پایان رسید و محمد حسن نژاد با ۶۰ هزار و ۵۵ رای به مجلس دهم راه یافت.

 به گزارش جلفا بازار تقی کرمی بامداد شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد واجدان شرایط رای در این حوزه را ۲۰۵ هزار نفر اعلام کرد وافزود: کریم شافعی دیگر داوطلب این حوزه انتخابیه نیز با ۵۹ هزار و ۳۶۵ رای از راهیابی به مجلس باز ماند.

وی با بیان اینکه انتخابات در کمال صحت و سلامت برگزار شد، خاطرنشان کرد: تخلف انتخاباتی محرز دراین حوزه انتخابیه تاکنون گزارش نشده است.
فرماندار مرند تنها مرجع رسمی اعلام نتایج را فرمانداری و ستاد انتخابی شهرستان و استان اعلام کرد و گفت: مردم به شایعه ها و اظهار نظرهای افراد هیچ توجهی نکنند.
رئیس هیات نظارت حوزه انتخابیه مرند و جلفا نیز میزان مشارکت مردم را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به احراز هویت از حوزه ها تخلف در داخل شعب به کمترین حد رسیده است.
قاسم زحمتیار افزود: برخی گزارش های بیرون از شعب اخذ رای توسط مردم و گشت های هیات نظارت به دست ما می رسد که به سرعت و شدت برخورد می شود.
در استان آذربایجان شرقی مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، اهر و هریس، مرند و جلفا، مراغه و عجب شیر، شبستر و سراب برگزار شد.
بر اساس اعلام رئیس ستاد انتخابات استان، یک هزار و ۱۱۱ شعبه ثابت شهری، ۳۰ شعبه سیار شهری، ۴۸۹ شعبه روستایی و ۲۲۵ شعبه سیار روستایی برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی تعیین شده است.
آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله نخست دهمین دوره این مجلس تعداد ۱۰ نماینده با کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافتند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.