سه هزار نفر در کلاس های آموزشی ازدواج شرکت کردند

به گزارش جلفابازار  ولی الله فرج اللهی روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بناب در حضور مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرستان بناب رتبه هشتم ازدواج را در سطح آذربایجان شرقی دارد افزود: یک هزار و ۴۲۳ فقره ازدواج در سال گذشته دراین شهرستان صورت گرفت که ۸۶۱ نفر مزدوجان شهری و ۵۶۲ نفر نیز روستایی بودند.
وی افزود: در سال گذشته ۲۷۳ فقره طلاق در این شهرستان اتفاق افتاد که ۱۸۱ مورد آن شهری و ۹۲ مورد آن به روستاها تعلق داشت و از لحاظ طلاق نیز شهرستان بناب در رتبه هفتم استان قرار دارد.
فرج اللهی با انتقاد از واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی گفت: واگذاری سالن ها به بخش خصوصی مهمترین مانع برای فعالیت های ورزشی جوانان است.
به گفته وی شهرستان بناب با بیش از پنج هزار نفر ورزشکار دارای ۳۰ هیأت ورزشی برادران و ۱۵ هیأت ورزشی بانوان بوده اما سرانه سالن های ورزشی سرپوشیده شهرستان بناب ۳۵ سانتی متر است.
فرماندار بناب افزود: این شهرستان دارای ۸ باب سالن ورزشی سرپوشیده است که ۳ سالن ورزشی جدید نیز در روستاهای این شهرستان در حال احداث و تکمیل بوده و دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی از پیشرفت ۶۰ درصدی استادیوم ورزشی ۱۰ هزار نفری بناب خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا با تخصیص اعتبار لازم به زودی شاهد تکمیل آن و سالن ورزش باستانی این شهرستان باشیم.
فرماندار بناب در ادامه با اشاره به حضور پررنگ این شهرستان در بعد ورزش های همگانی گفت: سعی خواهیم کرد در سال جاری همزمان با برگزاری هجدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب این همایش را به عنوان یک اثر ملی بنام این شهرستان به ثبت برسانیم.
شهرستان بناب با ۸۴۰ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.