ایجاد دبیرخانه دایمی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در تبریز
مدير كل مطالعات و پژوهش شوراي عالي ايثار و شهادت كشور از ايجاد دبيرخانه دايمي همايش ملي فرهنگ و سبك زندگي شهدا در بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي خبر داد.

ایجاد دبیرخانه دایمی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در تبریز

به گزارش جلفابازار به نقل از کمیته اطلاع رسانی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا، حسن شهرکی پور روز شنبه با حضور در جمع اعضای دبیرخانه این همایش ملی در تبریز افزود: کاری که بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی برای ترویج فرهنگ شهادت در جامعه آغاز کرده قابل تقدیر است.
وی افزود: چنین حرکتی در بنیاد شهید استان به طور قطع در راستای آذربایجان شرقی اجرایی شدن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص پیاده سازی سبک زندگی اسلامی و ایرانی در جامعه است.
مدیر کل مطالعات و پژوهش شورای عالی ایثار و شهادت کشور با اشاره به اینکه در راستای ترویج فرهنگ شهدا در سطح کشور کارهای پراکنده زیادی شده است ، گفت: این حرکت برای نخستین بار با یک رویکرد علمی از این استان پیگیری شده است و ما به عنوان بازماندگان کاروان شهدا باید سبک زندگی آنها را به بطن جامعه به ویژه جوانان انتقال دهیم.
شهرکی پور افزود: رسالت انبیای الهی بر اساس آیات قرآن آموزش و تزکیه روح و روان انسان است که با نهادینه شدن فرهنگ شهدا به عنوان بخش آموزشی این رسالت در فضای کنونی بخش دوم نیز به خودی خود محقق می شود.
در ابتدای این دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارشی از آخرین فعالیت های صورت گرفته در دبیرخانه این همایش ملی ابرازداشت: تلاش کرده ایم با برگزاری این همایش به دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص رفع موانع و فاصله خانواده های امروزی با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی که موجب نا آرامی آنها در این عصر شده پاسخی عملی داده باشیم.
قاسم صمدیان افزود: فرهنگ غرب ذائقه مصرف کنندگانش را گمراه کرده اما فرهنگ اسلامی دارای عمق و حقیقت است ولی شناسایی آن نیاز به الگویی دارد که سرچشمه آن در فرهنگ و سبک زندگی شهداست.
دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا گفت: تاکنون ۸۰ مقاله از دانشگاه های مختلف کشور و ۲۴۰ اثر هنری شامل داستان کوتاه، شعر، فیلم کوتاه و عکس به این دبیرخانه ارسال شده و در حال داوری توسط داوران علمی همایش است.
قدیر فرامرزی افزود: بزرگترین دغدغه ما انتشار مقالات رسیده به همایش در نشریات تخصصی و معتبر داخلی است تا به صورت عملی فعالیت های علمی استادان و دانشجویان نگارنده مقالات در معرض دسترسی عموم قرار گیرد.
همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا اول خرداد سال جاری با داوری آثاری در زمینه های مقاله، هنرهای تجسمی (نقاشی، خط، کاریکاتور و نقاشی دیواری) و طراحی عناصر معماری شامل یادمان ها، گلزار شهدا، نمادهای شهری و میدان ها در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
ارسال آثار به این همایش تا ۱۵ اردیبهشت سال جاری ادامه دارد و علاقه مندان برای ارسال آثار به این همایش ملی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ farhangeshohada.blog.ir مراجعه کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.