رقابت ها باید برای خدمت بیشتر باشد
استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به برگزاري موفق مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان گفت: پس از راه يابي داوطلبان به مجلس رقابت ها، تبديل به رفاقت مي شود و اگر رقابتي هم باشد در جهت خدمت به مردم خواهد بود

رقابت ها باید برای خدمت بیشتر باشد

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت: توانستیم در فضای آرام و در محیطی صمیمی توام با شور و نشاط مرحله دوم انتخابات را برگزار کنیم و از تمامی مردم استان به خاطر حضور پرشور خود در انتخابات جهت تکمیل سهمیه استان تشکر و قدردانی می کنم.
وی با بیان اینکه باید فضای صمیمیت و همدلی موجود در راستای توسعه و پیشرفت استان ادامه یابد گفت: بحث های رقابتی انتخابات مختص ایام انتخابات بوده و بعد از ان فضای رقابت تبدیل به فضای رفاقت و همدلی برای ساختن ایرانی آباد و استانی با شکوه خواهد بود.
جبارزاده خاطرنشان کرد: اگر رقابتی در استان باقی بماند باید در خدمت به مردم، کار بیشتر و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و رقابت ما باید با دیگر استان ها باشد تا پتانسیلی که در آذربایجان شرقی وجود دارد شکوفا شود.
وی اضافه کرد: در جکومت اسلامی تمامی پست ها و سمت ها فرصت خدمت به مردم است و اگر بر دوش کسی گذشته می شود باید شاکر آن بوده و برای خدمت به مردم تلاش کند.
جبارزاده با بیان اینکه باید آذربایجان را به محلی برای رجوع جویندگان علم، ادب، هنر و فرهنگ تبدیل کنیم ، افزود: باید شرایط طوری فراهم شود تاهیچ یک از هم استانی های ما برای کار به استان های دیگر مراجعه نکنند و اگر کسی جویای کار است به این استان مراجعه کند.
وی با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه داد: برای این منظور سیاست های کلی استان تهیه شده و برای تمامی دستگاه ها پروژه های متعدد تهیه و ابلاغ شده و از فردا کار اجرایی این پروژه ها باید آغاز شود.
وی اظهارکرد: ضروری است تمامی دستگاه های مختلف استان و شهرستان ها در پایان هر ماه اقدامات خود را در این زمینه ارئه دهند.
وی با تاکید بر اینکه باید اولویت اصلی اصحاب رسانه استان نیز کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی باشد ، گفت: مردم ما انتظار شنیدن اخبار در این زمینه را دارند و اصخاب رسانه با اطلاع رسانی خوب و دقیق خود می توانند زمینه مشارکت مردم را فراهم کنند.
وی اضافه کرد: رسانه ها حلقه وصل مجریان اقتصاد مقاومتی و مردم هستند وامیدواریم که در این زمینه دستگاه های اجرایی را کمک کنند.
وی افزود: همه دستگاه های اجرایی نسبت به تسهیل و ترغیب بخش خصوصی برای مشارکت در طرح های مختلف باید تلاش کنند و برای اجرای طرح های مختلف به بودجه دولتی بسنده نکنند.
جبارزاده با اشاره به اینکه در گذشته معادن استان به اشخاص مختلفی واگذار شده است، گفت: معادنی که به هر دلیلی تا کنون فعال نشده اند باید طبق مر قانون پس از اتمام مهلت قانونی واگذاری ها باز پس گرفته شود.
وی ادامه داد: در بخش صنعت باید برای حمایت از واحدهای تولیدی که به هر دلیل از چرخه تولید خارج شده اند تلاش کنیم تا دوباره راه اندازی شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.