صنایع کوچک آسیب پذیر ترین بخش تولید هستند
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي گفت : صنايع كوچك آسيب پذير ترين بخش توليد هستند .

صنایع کوچک آسیب پذیر ترین بخش تولید هستند

به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی حسین نجاتی روز شنبه در دیدار با فعالان بخش تولید استان افزود: با وجود نقش صنایع کوچک در چرخه اقتصادی و اشتغال، این صنایع با توجه به ساختارشان آسیب‌پذیرتر بوده و باید توجه بیشتری به این بخش شود.
وی افزود : مقرر شده است برای طرح‌های بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، منابعی از محل ۱۶۰هزار میلیارد ریالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد آن را ارائه کرده است، اختصاص یابد.
وی ادامه داد : بر این اساس ۱۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع کوچک و ۳۰ هزار ‌میلیارد ریال تسهیلات نیز برای صنایع متوسط اختصاص داده خواهد شد تا مشکل کمبود نقدینگی این واحدها برطرف شود.
وی اظهار کرد : تسهیلات بانکی طی سال‌های اخیر بیشتر در اختیار بنگاه‌های بزرگ قرار گرفته و بنگاه‌های کوچک بدلیل برخورداری از دارائی های ضعیف ، کمترین دسترسی را به منابع بانکی داشته‌اند .
نجاتی با اشاره به این مطلب که در سال‌های گذشته بنگاه‌های کوچک و متوسط برای دسترسی به منابع مالی شرایط آسانی نداشتند و تامین منابع مالی یکی از عمده چالش‌های این واحدها محسوب می‌شد اضافه کرد : با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته این امکان برای صنایع کوچک به وجود خواهد آمد تا برخی از مشکلات کمبود نقدینگی خود را برطرف کنند.
وی تعداد طرحهای با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد استان را ۸۰ طرح اعلام کرد و اظهار داشت : براساس ارزیابی‌های صورت گرفته تصمیم بر این است که ۴٫۵ درصد از کل منابع مالی مورد نظر به استان آذربایجان شرقی تخصیص یابد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی میزان این تسهیلات را در حدود ۶۰۰۰ میلیارد ریال برای صنایع استان اعلام کرد و گفت : در این خصوص بعد از استان های تهران و اصفهان بیشترین میزان تخصیص اعتبار را به خود اختصاص داده ایم که این رقم با استقبال واحدهای تولیدی افزایش خواهد یافت .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.