سمندر:
فقط در ورزشگاه اختصاصی بازی می کنیم

سمندر:

به گزارش  جلفابازار به نقل از روابط عمومی این باشگاه، غلامرضا سمندر روز یکشنبه در واکنش به اظهارات غلامرضا بهروان مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر مبنی بر برگزاری دیدار گسترش فولاد تبریز و پرسپولیس تهران در ورزشگاه یادگار امام (ره) افزود: برگزاری بازی مقابل پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام(ره) اجحافی دیگر در حقوق این باشگاه است.
وی اظهار کرد: ما این تصمیم را اجحافی دیگر در حقوق قانونی خود می دانیم و زبان ما از توصیف شرایط و آنچه بر ما روا داشته شده، قاصر است.
وی، شرایط پیش آمده برای باشگاه گسترش فولاد تبریز را بسیار رنج آور دانست و گفت: واقعا’ خسته شده ایم و نمی دانیم تا چه حد باید تاوان ورود به عرصه ورزش را بپردازیم و همواره دنبال احقاق حقوق مسلم خود باشیم؛ تداوم چنین وضعیتی توان فرساست.
سمندر، برخورداری از حقوق قانونی را امری طبیعی دانست و بیان داشت: متاسفانه شرایط را به جایی رسانده اند که برای استفاده از حقوق به حق مان نیز باید با چالش رو برو شده و وادار به تنش شویم.
وی با ابراز ناراحتی از تعیین ورزشگاه یادگار امام تبریز به عنوان میزبان بازی خانگی گسترش فولاد و پرسپولیس تهران، یادآور شد: هیچ بهانه و توجیهی برای این کار وجود ندارد و حقیقت امر آن است که توان و اراده ای برای دفاع از حقوق باشگاه های خصوصی در کشور نمی بینیم.
سمندر، تایید معیارهای امنیتی برگزاری مسابقه در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد از سوی شورای تامین را مهر تاییدی بر اظهارت خود دانست و اضافه کرد: همانطور که پیشتر فرماندار تبریز گفته است، با وجود بالا بودن حساسیت بازی از نظر شورای تامین و نیروی انتظامی هیچ مشکلی از نظر امنیت در ورزشگاه گسترش فولاد وجود ندارد.
وی ، اظهارات بهروان درباره احتمال حضور هواداران بیش از گنجایش ورزشگاه بنیان دیزل و پیش آمدن مشکل را بهانه دانست و ادامه داد: طبق صحبت های فرماندار تبریز ، احتمال ازدحام هواداران تنها مساله پیش روی میزبانی در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد است که برای این موضوع نیز در چارچوب فوتبال حرفه ای راهکار وجود دارد.
سمندر، بلیط فروشی دو روز قبل از بازی و فروش بلیط براساس ظرفیت ورزشگاه را، راهکار منطقی ادعای مطرح شده بیان داشت و اضافه کرد: به جای فرافکنی و ملتهب کردن فضا باید با هم اندیشی به مدیریت شرایط پیش رو پرداخته شود و به حقوق طرفین احترام گذاشت.
وی ادامه داد: ما آمادگی اجرایی کردن فروش بلیط چند روز قبل از زمان برگزاری بازی به تعداد گنجایش ورزشگاه را داریم اما با این وجود معتقدیم که با توجه به برگزاری همزمان مسابقات و اهمیت بازی های دیگر، اشتیاق برای حضور در بازی گسترش فولاد و پرسپولیس آن گونه که وانمود می شود، نیست و بهتر است آقایان برای توجیه رفتار و رسیدن به اهداف شان، بزرگ نمایی و غلو نکنند.
سمندر درباره مطرح کردن کمبود نور در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد نیز، گفت: بالاخره نفهمیدیم مشکل میزبانی ما در ورزشگاه اختصاصی چیست، اگر مشکل ازدحام هوادار و کم بودن گنجایش ورزشگاه است که راهکار آن بیان شد، اما اگر درباره کمبود نور مساله ای وجود دارد. ای کاش آقایان قبل از اتخاذ تصمیم اقدام به تحقیق می کردند و فاصله زمانی ساعت شروع بازی و غروب آفتاب را مدنظر قرار می دادند.
وی اضافه کرد: همان گونه که هفته گذشته در بازی خانگی مقابل استقلال خوزستان شاهد بودیم تا نیم ساعت بعد از اتمام بازی نیز مشکلی از بابت نور در ورزشگاه وجود نداشت که با توجه به طولانی تر شدن روزها در آستانه تابستان و غروب آفتاب در ساعت ۲۱، به هیچ عنوان مشکلی از بابت نور در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد برای برگزاری مسابقات وجود ندارد.
سمندر یادآور شد: آقایان توجه داشته باشند که سال گذشته نیز دقیقا’ در چنین ایام و شرایطی میزبان پرسپولیس بودیم و هیچ مشکلی از بابت حضور هواداران و کمبود نور پیش نیامد.
وی با بیان اینکه تحمل و صبر هیات مدیره باشگاه به سر آمده است، گفت: ما به هیچ عنوان چیزی فراتر از حقوق قانونی مان نمی خواهیم اما متاسفانه کار به جایی رسیده که اجازه بهره برداری از هزینه چند صد میلیاردی خود را هم نداریم و چنین شرایطی برای هیئت مدیره خسته کننده بوده و غیر قابل قبول است.
دیدار تیم های گسترش فولاد و پرسپولیس از هفته ۲۹ لیگ برتر قرار است روز یکشنبه ۱۹ اردیبشهت در تبریز برگزار شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.