استاندار آذربایجان شرقی:
راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال استان از اهداف کلان ما است

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در همایش شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به ظرفیت های کم نظیر شوراهای اسلامی و شهرداری ها افزود: تحقق این هدف با استفاده حداکثری از ظرفیت های مادی و معنوی استان میسر می شود.
وی گفت: با وجود اینکه شهرداری ها وارث برخی مشکلات دوران گذشته از جمله انباشت نیرو هستند، با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی توسعه شهرستان ها را تسریع می کنند.
وی با تاکید بر برنامه محور بودن شوراهای اسلامی ، گفت: سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی که با توجه به ظرفیت های تک تک شهرستان های این استان تنظیم شده است، می تواند برنامه عملیاتی اعضای شوراهای اسلامی باشد.
وی گفت: برش سال ۱۳۹۵ شمسی از سند تدبیر و توسعه استان می تواند در سال ‘ اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل ‘ مسیر فعالیت شوراهای اسلامی و شهرداری ها برای تحقق این مهم را مشخص کند.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی جزو استان های نمونه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال جاری است، افزود: این برش از سند تدبیر و توسعه ضمن کاهش سهم تصدی گری دولت در آذربایجان شرقی، سهم بخش خصوصی را افزایش می دهد.
وی با اعلم اینکه در سال جاری بیش از ۲ هزار طرح نیمه تمام عمرانی جهت تکمیل به بخش خصوصی واگذار می شود ، گفت: شوراهای اسلامی و شهرداری ها می توانند این واگذاری را تسهیل کنند.
وی افزود: راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال استان آذربایجان شرقی نیز از اهداف کلان این سند به شمار می رود و دراین مسیر نیز نیازمند مشارکت اعضای شورهای اسلامی شهر و روستا هستیم.
وی مبارزه با کالای قاچاق، تبدیل فرافکنی به پاسخگویی و جلوگیری از رانت خواری را از دیگر اهداف سند اقتصاد مقاومتی این استان دانست و گفت: توده مردم از خدمات ارزشمند دولت و شوراهای اسلامی بی اطلاع هستند و رسانه ها باید در انعکاس عملکردها بیش از پیش تلاش کنند.
وی افزود: دولتمردان از فعالیت های شوراهای اسلامی در چارچوب قانون حمایت می کنند و قدردان خدمت ارزشمند مجموعه شوراهای اسلامی و شهرداری ها در استان هستند.
در این آیین که در سالن جمهوری اسلامی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های آذربایجان شرقی حضور داشتند.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمیعت دارای ۲۱ شهرستان است؛ ۷۰ درصد از جمعیت این استان در مناطق شهری و ۳۰ درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.