صادق نجفی
در آينده نزديك شهرداري ها با مشكل كسب درآمد مواجه مي شوند و بايد در سايه اصلاح قوانين به سمت درآمدهاي پايدار حركت كنند.

صادق نجفی

به گزارش جلفابازار  صادق نجفی روز سه شنبه در همایش شوراهای آذربایجان شرقی افزود: تصویب این لایحه می تواند آثار ارزشمندی در اداره کلانشهرها بر اساس ضوابط مدرن داشته باشد.
وی گفت: مدیریت واحد شهری می تواند توسعه پایدار کلانشهرها را با در نظر گرفتن همه ابعاد آن از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی مورد توجه قرار دهد.
شهردار کلانشهر تبریز افزود: ساختار شهری و شهرداری در زمان حاضر مطلوب و پویا نیست و مدیریت این ساختار نیازمند تجدید نظر اساسی است.
وی با ابراز امیدواری نسبت به واکاوی درآمد پایدارشهرداری ها در مجلس دهم گفت: در آینده نزدیک شهرداری ها با مشکل کسب درآمد مواجه می شوند و باید در سایه اصلاح قوانین به سمت درآمدهای پایدار حرکت کنند.
وی افزود: حدود ۴۰ درصد از درآمد کلانشهرهای کشور در سال‌های اخیر با طرح‌های مختلف نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سایر امور هزینه شده است و مجلس دهم باید با اولویت‌ قرار دادن نیازهای شهری به تقویت درآمد شهرداری ها کمک کند.
وی به مدیریت هماهنگ شهری در تبریز به عنوان نمونه محدودی از مدیریت واحد شهری اشاره کرد و افزود: در سایه این هماهنگی در سال های اخیر موفقیت های چشمگیری در عرصه های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی تبریز محقق شده است.
وی با اشاره به اشتغال روزمزد حدود سه هزار و ۲۰۰ کارگر در طرح های عمرانی شهرداری تبریز گفت: هماهنگی شهرداری تبریز با دستگاه های اجرایی موجب تسریع و افزایش کیفیت طرح های عمرانی شهرداری تبریز شده است.
وی حمایت اعضای شوراهای اسلامی از شهرداران را خواستار شد و افزود: در زمان حاضر ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر در شهرداری تبریز به صورت مستقیم اشتغال دارند و ماهانه حدود ۳۶۰ میلیارد ریال حقوق دریافت می کنند.
وی گفت: شوراهای اسلامی از برکت های نظام و پشتوانه شهرداری ها بوده و با تصویب لایحه شهرداری ها می توانند در کوتاه ترین زمان بسیاری از مشکلات را مرتفع کنند.
در این آیین که در سالن جمهوری اسلامی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های آذربایجان شرقی حضور داشتند.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمیعت دارای ۲۱ شهرستان است؛ ۷۰ درصد از جمعیت این استان در مناطق شهری و ۳۰ درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.