واحد بین المللی جلفا :
تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه مصداق کامل اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

واحد بین المللی جلفا :

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا در مراسم بزرگداشت روز معلم در منطقه آزاد ارس بر برنامه ریزی منظم در راستای پویایی ارتباط صنعت و دانشگاه در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تاکید کرد.

به گزارش جلفابازار ، دکتر محمد حسین صادقی که به نمایندگی از روسای دانشگاه های منطقه آزاد ارس در این مراسم سخنرانی می کردضمن تبریک هفته معلم و روز جهانی کار و کارگر به حاضرین با اشاره به موقعیت منطقه آزاد ارس و قرارگیری دانشگاه ها در این منطقه گفت: ” خدا را شاکریم که در نقطه ای ازسرزمین مان واقع شده ایم که منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس نامیده می شود و این یعنی واقع شدن در مرکز نعمت و قرار گرفتن در ثقل ظرفیت ها و پتانسیل ها ی ویژه و تک تک ما بایستی با بالفعل نمودن این فرصت ها کار آفرینی کنیم.

وی در ادامه ارتقاء زیرساخت های و امکانات آموزشی را عامل تحقق واقعی رسالت مناطق آزاد دانسته و گفت:دانش و علم همراه با تجربه موجب پویایی و شکوفایی صنعت خواهد شد و بدون علم امکان ورود به عرصه های اقتصادی و صنعتی نوین نیز میسر نخواهد شد.

وی افزود: قطعا همکاری های دانشگاه و صنعت در زمینه های مختلف با تاکید بر پتانسیل موجود منطقه ای دستاورد های مهمی برای منطقه ، استان و کشورمان به ارمغان خواهد اورد.

صادقی تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه را مصداق کامل اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل دانسته و برتشکیل اتاق فکر و برگزاری جلسات منظم در راستای نیاز سنجی و بررسی خواسته های دانشگاه و صنعت تاکید کرده و افزود: در غیر اینصورت هردو طرف متضرر خواهد شد چرا که دانشگاهیان از نیازهای منطقه بی اطلاعند و منطقه و صنایع نیز از وجود استادان و ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه ها بی خبرند.

وی با اعلام اینکه متاسفانه تابحال دو ساختار صنعت و دانشگاه نتوانسته اند ارتباطی پویا در راستای اهداف یکدیگر داشته باشند افزود:در حالی که دانشگاه ها با دارا بودن جایگاه آموزشی خود می توانند موتور محرک صنعت باشند اما مسائلی مانند عدم اعتماد صنعت برای سرمایه گذاری دانشگاه ها و نبود نهاد های که این دو ساختار را باهم پیوند دهد این ارتباط با چالشی عظیم روبرو شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا درپایان خاطر نشان کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه بایستی بصورت سیستم نظام مند و بگونه ای نهادینه شود که تا جنبه های علمی، فنی،اقتصادی و فرهنگی آن نمایان و بروز دهد و این همان مصداق عملی اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است.

مراسم گرامیداشت مقام معلم با حضور فرماندار شهرستان جلفا و مدیر عامل منطق آزاد ارس و به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان جلفا و معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس در سالن ورزشی شجاع برگزار شدکه در پایان این مراسم از روسا و استادان برتر دانشگاه ها و معلمان نمونه مدارس این شهرستان تجلیل شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.