مقام ارشد صنعت پتروشیمی
شروط ایران برای مشاركت با اروپایی ها در پساتحریم

مقام ارشد صنعت پتروشیمی

به گزارش جلفابازار  فریدون فدایی دولت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی روز جمعه در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بین المللی صنعت نفت برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.
وی افزود: پیش از این با شرکت های چینی و هندی مذاکراتی داشتیم اما پس از موفقیت مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام شرکت های معتبر اروپایی نیز وارد مذاکره شدند که از جمله آنها می توان به شرکت های بلژیکی و ایتالیایی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با بیان اینکه شرکت های اروپایی حاضر به تامین لایفن (فناوری) و فاینانس (منابع مالی) هستند، گفت: ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش پائین دستی و تکمیلی صنعت پتروشیمی وجود دارد.
وی در مورد صادرات محصولات پتروشیمی نیز گفت: محصولات تولیدی به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، تاجیکستان، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
فدایی با تاکید بر لزوم توسعه صنایع پائین دستی همزمان با صنایع بالادستی صنعت پتروشیمی گفت: سرمایه گذاران داخی و خارجی می توانند در گزینه های مختلف پیشنهادی سرمایه گذاری کنند.
وی به خودکفایی کشورمان در برخی محصولات پائین دستی صنایع پتروشیمی اضافه کرد و گفت: واحد اسیدسیتریک که در صنایع غذایی کاربرد گسترده ای دارد برای اولین بار در خاورمیانه به بهره برداری رسیده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.